Wpis z mikrobloga

No czyli brzmi właśnie jak propaganda, plotki dodając narodowość w takich przypadkach to jest właśnie propaganda. Głupi też bo często ludzie niezbyt inteligentni są bardziej na nią podatni. A efektem wlasnie propagandy jest to, że ludzie z miejsca będą mówić i plotkować "a pewnie Ukrainiec"


@krzysiek944: niekoniecznie musi to być efektem propagandy, ale np. złych doświadczeń z daną nacją.

Wystarczy poczytać co się na wykopie pisze o Murzynach albo imigrantach ze
  • Odpowiedz
Chyba udajesz, bo takich fikolkow normalnie myslaca osoba nawet nie zrobi.


@BayzedMan: nie udaję. A ciebie akurat na poważnie brać nie można. Tyle szkody ile ty zrobiłeś dla odbioru Ukrainy to nikt na tym portalu nie zrobił i ruska propaganda w tej kwestii się chowa.
  • Odpowiedz
tak, tak, wszystko rosyjska propaganda.


A nie wpadłeś na to, że ludzie po prostu są głupi, powtarzają plotki i rzucają słowa na wiatr?


@Krupier: Jedno i drugie może iść w parze, To nie jest tak że mamy kilkuset wykopków pracujących jako ruskie/ukraińskie trolle Wystarczy jeden, dwóch - a reszta idzie za nim mniej lub bardziej świadomie, bo ma zbieżne poglądy,
W skali kraju działa to podobnie, Mamy jakis jutuberów, czy inne
  • Odpowiedz
Tylko, że to jest ruska propaganda. Problem polega na tym, że jak sam ich nazwałeś głupi ludzie przekazują ją dalej za darmo.

Propagandystom przynajmniej płacą


@maksol93: nie, to nie jest od razu ruska propaganda.

Uwierz mi, że ja też już byłem onucą tylko dlatego, że wyrażałem pogląd, który nie zgadzał się z poglądem rozmówcy.
  • Odpowiedz
ciekawe kto propaguje te plotki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@emjot86: ludzie.

Odnośnie wypadku to już słyszałem, że "ponoć 5 osób zmarło", że "to były wyścigi" itp.
  • Odpowiedz
Ludzie mało inteligentni podatni są na plotki, niepotwierdzone informacje i manipulacje i powtarzają dalej bez weryfikacji.


Ludzie inteligentni wbrew pozorom też.

Teraz zastanówmy się dlaczego tak duża część z nich to korwinowcy?


Nie wiem czy tak jest, nie interesuje mnie to.

Czy to sami debile są zwolennikami tej partii? Skoro twierdzisz że tam nie ma złych intencji a zwyczajna ludzka głupota.


@masz_fajne_donice: nie utożsamiam bycia debilem z popieraniem partii XYZ. Świat
  • Odpowiedz
Tu nawet nie potrzeba rosyjskiej propagandy. Polacy nigdy nie byli tak głupi jak po tak zwanej konserwatywnej kontrrewolucji z 2015. Może nie ma już TVPIS, ale te wszystkie gówna pokroju dzikiego trenera, roli i innych oszołomów dalej niszczą ludziom resztki rozumu.

8Nic tak nie degraduje mózgu jak prawicowo-konserwatywna retoryką vide wyborcy konfy.
  • Odpowiedz
@Krupier tak działa rosyjska propaganda. Wykorzystują to, że ludzie są głupi. Rozsiewają plotki zgodne z ich celami propagandowymi, które potem pospolite młotki powielają, aż zaczyna się z tego robić problem społeczny. Oprócz Ukrainy było tak np. z covidem, czy siecią 5g.
  • Odpowiedz
tak działa rosyjska propaganda. Wykorzystują to, że ludzie są głupi. Rozsiewają plotki zgodne z ich celami propagandowymi, które potem pospolite młotki powielają, aż zaczyna się z tego robić problem społeczny. Oprócz Ukrainy było tak np. z covidem, czy siecią 5g.


@MackaCthulhu: nie, tak nie działa ludzka propaganda, tak działają ludzie od lat, że sobie wymyślają, dopisują, przekazują niepotwierdzone informacje itp. To nie musi być od razu jakakolwiek propaganda.

Jeśli serio twierdzisz,
  • Odpowiedz
@Tortcebulowy: tak, tak, wszystko rosyjska propaganda.


@Krupier: ale on z dużym prawdopodobienstwem ma racje. Na tym polega wojna hybrydowa i tuning racji. Podpinają się pod aktualne wydarzenia i modelują opinie tak, żeby np. polaryzować Polaków z Ukraińcami. To są znane i opisane schematy działania.
  • Odpowiedz
ale on z dużym prawdopodobienstwem ma racje. Na tym polega wojna hybrydowa i tuning racji. Podpinają się pod aktualne wydarzenia i modelują opinie tak, żeby np. polaryzować Polaków z Ukraińcami. To są znane i opisane schematy działania.


@uirapuru: ja bynajmniej nie twierdzę, że takie akcje w ogóle nie mają miejsca. Ale przypisywanie niemal każdej krytyki Ukrainy czy powiązywania Ukraińców z jakimś zdarzeniem ruskiej propagandzie naprawdę jest naiwne.

Nie oszukujmy się, że
  • Odpowiedz
@Krupier tak to działa mordo, poczytaj o Olgino np. Normalnie ruscy mają farmy trolli na swoich usługach i ingerowali w wiele wydarzeń, oraz zjawisk społecznych w ostatnich latach. Zanim zaczniesz mi odpisywać coś na ten komentarz, to zrób sobie research, bo widzę, że nie jesteś zaznajomiony w temacie (nie czepiam się, to normalne, ze nikt nie wie wszystkiego). Są badania naukowe z poważnych źródeł na ten temat, jak się trochę dowiesz to
  • Odpowiedz
@Krupier: zgadzam się. Każde zdarzenie i wypowiedź jednak należy prześwietlać mając na uwadze możliwość tego, że jedna ze stron jest "tuningowana". I nie chodzi o to, która - bo efekt skłócania społeczeństwa i tak będzie osiągnięty. Powinniśmy po prostu zwierać szeregi i się nie kłócić jeśli tylko to jest możliwe. A wykop i inne miejsca w sieci są właściwie inkubatorami kłótni, trole mają tu cieplarniane warunki.
  • Odpowiedz
@Krupier

A nie wpadłeś na to, że ludzie po prostu są głupi, powtarzają plotki i rzucają słowa na wiatr?


Czasami ciężko ocenić. Gdy robią to politycy Konfederacji to trzeba się zastanowić czy w grę nie wchodzą obie opcje naraz.
  • Odpowiedz
A nie wpadłeś na to, że ludzie po prostu są głupi, powtarzają plotki i rzucają słowa na wiatr?


@Krupier: Rosjanie na to wpadli i używają tego zjawiska do manipulowania nastrojami społecznymi w krajach zachodnich. To się nazywa propaganda
  • Odpowiedz
@Tortcebulowy: a dlatego, ze weszło gloryfikowanie ukraincow na pełnej
a po drugie dlatego, ze jesteśmy społeczenstwem homogenicznym i przyglądamy sie podejrzliwie obcym
no tak ale na wykopie jest 1000 kont ruskich agentów
  • Odpowiedz
Rosjanie na to wpadli i używają tego zjawiska do manipulowania nastrojami społecznymi w krajach zachodnich. To się nazywa propaganda


@ShineLow: jak wyżej w moich komentarzach. Nie musi to być od razu propaganda.
  • Odpowiedz
@Tortcebulowy: ksenofobia w narodzie nie ginie. Najlepiej oskarżyć, że zrobił to bo „obcy” i cyk fajrant. Już nie trzeba utrzymywać zdrowych kontaktów z synem który ostatnio coś więcej zagląda do kieliszka.
  • Odpowiedz
nie ma tego złego, przynajmniej wiadomo, że zawsze jak ktoś tłumaczy jakieś działania ruską propagandą to znaczy, że mamy do czynienia z niezbyt bystrą jednostką.


@Krupier: buahah ale fikołek XD zrób jeszcze raz, zrób jeszcze raz XD

a jak bardzo bystry jest ktoś kto powtarza ruską propagandę albo wręcz sam już myśli w ruski sposób i rozpowszechniania swoje przemyślenia, które brzmią jak ruską propaganda i w ten sposób jest pożytecznym idiotą
  • Odpowiedz