Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta
#prawo #parkowanie #parking
Czy wspólnota mieszaniowa ma prawo do wydzielania miejsc do 2 na jedno mieszkanie po zakupie mieszkania? Wynajmujemy w chłopakiem na Ursusie #ursynow #warszawa i właściciel mówił, że parking jest dostępny dla wszystkich bez ograniczeń. Chłopak uwielbia starą motoryzacje, więc ma 3 auta, a ja mam swoją Toyotkę. No i padła taka debilna propozycja na spotkaniu wspólnoty #patodeweloperka no i co zrobimy z dwoma autami? To jest jakieś chore, jeśli to przejdzie. Czy przypadkiem miejsca nie powinny być dzielone notarialnie przy zakupie mieszkania i taki podział to pełen nielegal?
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziki_czoug: oderwany jesteś od rzeczywistości czy jaki grzyb? Spróbuj postawić sobie chociażby blaszaka na osiedlu, następnego dnia wpada nadzór żeby wyburzyć. A garaże teraz kosztują powyżej 100k, gdzie nasze auta wszystkie razem ledwo przekraczają wartość 10k.
@ChristianHorner akurat grubo się mylisz, od niedawna jestem na wykopie, ale to nie bait.
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: a na ulicy jak wszyscy nie mozna stawiać? z drugiej strony jak oni to beda egzekwować? będą chodzić i patrzeć ile samochodów aktualnie stoi na parkingu z danego mieszkania? czy będą przypisane?
  • Odpowiedz
  • 0
@daczka92: no właśnie chcą podobno przypisać po dwa miejsca na każde mieszkanie. Bez aktu notarialnego chyba tak nie można?
Na ulicy mamy wszędzie znaki B36 i B52, więc ludzie się boją bo straż miejska co chwila kara wszytkich. Są niby takie duże beronowe klocki po zakończonej budowie obok, i tam ludzie z zewnątrz czasem zostawiają samochody (w wiekszosci terenowe, bo wjazd wiąże się z obtarciem zderzaka).
Co do egzekwowania -
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: jak wspólnota tak zadecyduje to co w tym nielegalnego? Jak nie ma osobnej KW na miejsce to jest to teren wspólny który wspólnota może zmienić jeśli tak zagłosują właściciele.

garaże teraz kosztują powyżej 100k, gdzie nasze auta wszystkie razem ledwo przekraczają wartość 10k.

Wspólnota ma wam sponsorować graciarnię? Permanentnie 2 miejsca zajęte i ludzie co używają auta nie mają gdzie zaparkować
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: Niech dwa użytkowe stoją pod chałupą, a dwa wrosty parkuj gdzieś dalej, w czym problem? Czterema na raz i tak nie jeździsz, a jak stary i kilku mu podobnych miłośników #!$%@? się ze swoimi mobilnymi komisami pod blokiem, to zaczyna się robić ciasno.
  • Odpowiedz
  • 0
@GoracyStek: no nielegalne jest wydzielanie w częściach wspólnych, w końcu jak sama nazwa wskazuje to są CzĘŚCI WSPÓLNE. Konsultowałam to wstępnie telefonicznie z radcą prawnym i on przyznaje mi w tym rację.

@kurio ciasno to się zaczyna robić bo idioci z ZDMów stawiają znaki B36 na każdej drodze. Czy wg. Ciebie to nie jest patologia, którą trzeba tępić a nie ilość samochodów, która i tak się nie zmniejsza z
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: czekaj, czekaj? Ja jestem oderwany? Robienie sobie z OGÓLNODOSTĘPNEGO parkingu graciarni już nie jest oderwane?
Oczywiście że mogą sobie to zrobić i bardzo dobrze. Dwa identyfikatory na mieszkanie i nara, nadal zbyt łaskawie wg. mnie.
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: gdyby nie idioci z ZDM to wiesniaki by parkowały najlepiej na klatce jak to robili na wsi pod oborą. Witamy w społeczeństwie. Jak Cię nie stać na posiadanie auta, w tym wypadków 2 gratów xD to można je sprzedać. Dobry bait xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziki_czoug: no to później niech się moi sąsiedzi nie dziwią, że będziemy stawać na trawniku. Najwyżej założymy fejkowe tablice rejestracyjne na auto i będą mogli nam naskoczyć. Brak mi słów do tego co napisałeś - na wykopie jest zakaz obrażania, więc idąc zasadą, żeby mówić albo dobrze albo wcale to przemilczę całą resztę.

@piotrlionel

Dobry
  • Odpowiedz
@Lyca3_geti41: sąsiedzi się nie zdziwią, straż miejska sobie bardzo szybko radzi z takimi w wawie. Chcesz sobie robić park maszyn, to wynajmij miejsca od kogoś. Dziwne że jeszcze sąsiedzi nie pomogli tego zrozumieć :)
A teraz: 2/10, bo jednak odpisałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziki_czoug: te "A teraz: 2/10, bo jednak odpisałem."
to znak, że Ci brakuje argumentów. Jakby nie chodziło o pieniądze to by były budowane parkingi na przedmieściach, a tam gdzie miejski parkometr to pierwsze 2-3h za darmo. Tak jest na zachodzie. A przez takich jak Ty są zawalone chodniki, trawniki, a płatne parkingi stoją puste
  • Odpowiedz
  • 0
@piotrlionel: @Dziki_czoug mieszkałam w UK i to była NORMALKA.

Darmowe miejsca na 2-3h na zachodzie xddd


Warunek jest taki, że to ma być 2-3h bez parkometrów (w tym czasie kontroler wlepia mandat).
Jedyny sens to tak jak w Niemczech - karteczki z ustawieniem godziny.
  • Odpowiedz