Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam: Sorry nie jestem tu żeby się Tobie tłumaczyć od podstaw o co chodzi. Nie mam zwyczajnje tyle czasu :(.
Jasne, nie tłumacz, po co rozmawiać, skoro można zamknąć się szczelnie w swojej LGBT bańce i wymagać od wszystkich innych, żeby respektowali głupoty, które wymyślacie sobie wewnątrz tej bańki xD. Pomysł wspaniały, zobaczymy jak daleko na tym zajedziecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a będzie mi przysługiwać wcześniejsza emerytura, jeśli identyfikuje się jako kobieta, czy nie?


@Glikol_Propylenowy: nie. Proces zmiany płci w naszym porządku prawnym jest złożony. Sama identyfikacja to powtarzana przez środowiska ultraprawicowe kalka z niektórych państw zachodu.
@NiBBonacci: super, tylko twoja identyfikacja niczego nie zmienia.

Śmieszy mnie, że tu ktoś próbuje dyskutować z czymś co w Polsce istnieje wyłącznie w sferze urojeń ultraprawaków.
@NiBBonacci: Jeżeli masz mniej niż 40, a nawet 50 lat to i tak nie dostaniesz emerytury.¯\(ツ)/¯ ZUS jest bankrutem ratowanym przez dofinansowanie ze skarbu państwa. W 2023 roku bodajże około 100 miliardów pln musiało iść dodatkowo z budżetu do zusu, żeby ten wypłacał świadczenia emerytalne i rentowe. Jak masz opcje to wypisz się z systemu i nie wpłacaj do piramidy finansowej. Demografia się nie spina a społeczeństwo starzeje plus ludzie w