Wpis z mikrobloga

Kiedy mieszkania zaczną se w końcu taniec


@aczutuse: Kiedy spadnie popyt. Czyli jak zakupy inwestycyjne przestaną się opłacać i jak rynek konsumencki się zablokuje lub wysyci. Przy obecnych cenach ROI spada, ale nadal oscyluje ok. 5% w wojewódzkich, pytanie co kto uważa za opłacalną stopę zwrotu. Żeby opłacalność spadła, czynsze muszą się urealnić do zarobków/ koszy podatków/odsetek kredytowych stałyby się na tyle duże że mieszkanie "inwestycyjne" przestało się opłacać. Jeśli nie
siedliska


@inga: Siedliska niestety nie tanieją, za rudery do rozbiórki musisz płacić po 200-300k PLN na totalnym zadupiu. Sam bym wolał fajne siedlisko z mediami na odludziu, ale muszę budować bo na rynku jest samo gówno za kosmiczne pieniądze.
@PfefferWerfer: Jeśli rudery do rozbiórki kosztują po 300 k, to znaczy, ze nie jest to totalne zadupie. Mogę Ci wskazać wiele miejsc, w których możesz kupić siedliska 30 ar po 120-140k z budynkami gospodarczymi do negocjacji (często co 3 budynek jest wystawiony na sprzedaż) Takich ogłoszeń często nie znajdziesz w sieci, bo sprzedający nie umieją obsługiwać Internetu.
Jeśli rudery do rozbiórki kosztują po 300 k, to znaczy, ze nie jest to totalne zadupie. Mogę Ci wskazać wiele miejsc, w których możesz kupić siedliska 30 ar po 120-140k z budynkami gospodarczymi do negocjacji (często co 3 budynek jest wystawiony na sprzedaż) Takich ogłoszeń często nie znajdziesz w sieci, bo sprzedający nie umieją obsługiwać Internetu.


@inga: Akurat #!$%@? pod kaliningradzką granicą, depopulacja ponad 30%, 100km do wojewódzkiego klasy B, 250
@PfefferWerfer: W Dubecznie kupisz dom szeregowcu 70m2 za 50-60 tys. Mieszkanie 2 pokojowe w bloku za 80-100 tys. I to nawet z przeprowadzonym remontem (wiadomo, że nie w standardzie warszawskim, ale jednak). Duże domy 200-300m2 chodzą po ok 200 tys. Ostatnio też przejechałam się po wsiach wokół Ursuszlina i jest wiele ogłoszeń siedlisk na sprzedaż. Nad Bugiem podobnie - tyle, ze tak jak wspominałam, nie znajdziesz tych ogłoszeń w sieci bo
W Dubecznie kupisz dom szeregowcu 70m2 za 50-60 tys.


@inga: Miało być siedlisko, a nie szeregowiec. No ale może specyfika lubelska jest trochę inna niż warmińsko-mazurska.

Mieszkanie 2 pokojowe w bloku za 80-100 tys. I to nawet z przeprowadzonym remontem (wiadomo, że nie w standardzie warszawskim, ale jednak)


A to jak najbardziej zgoda. Tylko po co mi mieszkanie w takiej okolicy - jak mam siedzieć w klatce to już wolę lokalne
Są to rejony, w których już nic praktycznie nie ma :) Młodzi uciekają, zostali albo ludzie na totalnym socjalu albo starsi albo pijacy.


@inga: Północ warmińsko-mazurskiego też przoduje w depopulacji, bezrobociu strukturalnym w okolicach 20% (Bartoszyce/Kętrzyn/Braniewo/Węgorzewo/Gołdap od lat ostro walczą o podium z Szydłowcem xD). Depopulacja po 30% - wszyscy uciekają do Olsztyna/Gdańska/Warszawy. Emeryci i pijacy którzy się tu osiedlili po wojnie już powoli umierają a następców brak, bo więzy z
@Sabarolus:

jestem ciekaw jak długo moga tak czekac, az do nich dotrze, że to jest realnie warte psie pieniadze, a bedzie tylko gorzej.


Nie mam pojęcia, pamiętam czasy jak 15 lat temu można było coś takiego kupić za 20-30k. Niestety obawiam się że wraz z postępującym planem zagospodarowania gmin ich cena będzie dalej rosnąć bo lokalizacja na uboczu, ale z mediami i prawem do postawienia domu będzie rarytasem prawnym w przeciwieństwie
O ile będzie na to wielki popyt


@Sabarolus: Popyt zawsze jakiś jest na taki szajs - miastowi szukają ucieczki w Bieszczady/na Mazury jak już się wypalą zawodowo w swojej pracy zawodowej lub jako domek letniskowy. Dopiero po jakimś czasie orientują się że w sumie to #!$%@? miejsce ale już zapłacone xD Jakieś harlekiny dla Grażynek o domach nad rozlewiskiem czy inne szury off-gridowcy.

Tutaj argument z imigrantów niespecjalnie działa xD


No
@inga: Sprawdziłam z ciekawości to dubeczno i na OLX jest tylko jeden mały bliźniak, takie nie wiadomo co xd. A co do wyludniania to duża część województwa lubelskiego tak wygląda, ciekawe co będzie za te 30 lat, same łąki i lasy xd
@arsze_nick: Ludzie z tej miejscowości już się nawet w sieci nie ogłaszają ze sprzedażą, bo nikt kto nie jest z okolic czy z samego Dubeczna nie kupi tam nieruchomości. Jeśli ktoś kupuje, to z okolicy.
Bywają nieruchomości w okolicach, które są wystawione w wysokiej cenie, ale przez to są niesprzedawalne i tak wiszą po kilka-kilkanaście lat bez chętnych na zakup.

A najgorsze dziadostwo widziałam na trasie z Krasnegostawu do Janowa Lubelskiego
@inga: Nie tak daleko są jeziora, jezioro białe niedaleko. I nie wystawiają dla miastowych jako "urocze siedlisko", "ucieczka od zgiełku miasta" xd No okolice Krasnegostawu też się nieźle wyludniają, ale jakoś takich tanich nieruchomości nie ma