Wpis z mikrobloga

Abstynenci decydują CO TY MASZ ROBIC! kiedy masz ruchać i kiedy masz PIC i palic XD Jezu jaki ten kraj jest z...y xD

Biedronka i Lidl w ostatnich dniach oferowały pół litra wódki za 9,99 zł. To cena niższa niż wynosi podatek akcyzowy. W ocenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów "promocja alkoholu w przyjętej przez te sieci formie może stanowić zakazaną prawnie promocję napojów alkoholowych". - To jest chyba najgorszy z możliwych pomysłów, żeby udostępniać osobom, które powinny ograniczać picie alkoholu, alkohol w tak niskich cenach - komentuje w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Brzózka, były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W jego ocenie w Polsce powinna zostać wprowadzona minimalna cena za alkohol. - Wtedy takie promocje będą niemożliwe - zauważył Brzózka. Petycję w tej sprawie ma złożyć Mazowiecki Związek Stowarzyszeń Abstynenckich.


https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/biedronka-i-lidl-promocje-na-alkohol-urzad-ochrony-konkurencji-i-konsumentow-i-krajowa-administracja-skarbowa-komentuja-krzysztof-brzozka-byly-dyrektor-parpa-o-koniecznosci-wprowadzenia-minimalnej-ceny-st7791915

#lidl #biedronka
  • 56
@Darth_Gohan a wiaty przystankowe i smietniki rozwalaja sie same ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiedzialnosc zbiorowa jest z nami w praktycznie kazdym aspekcie zycia, zakazy i ograniczenia powstaja zazwyczaj dlatego, ze ktos cos #!$%@? i nie udalo sie ustalic albo ukarac jednostki. I nie obraz sie, ale zabawnie brzmi oburzenie degustatora wina bo nie moze kupic koleinej butelki po 22 ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie
@StdPtr no doskonale wiem jak to dziala w norge, i wlasnie takiego systemu potrzebujemy w Polsce. Plus kara smierci za bimbrownictwo i za 20 lat problem alkoholizmu i izb wytrzeźwień mamy rozwiazany w 100%.

Dalej mi nic to nie zmienia w problemie - żyle kupowały wode po 9,99 na kartony i teraz leża w 6 w wiacie śmietnikowej zastrzaszajac straż miejska potłuczonymi butelkami. Piekna polska taka trzeźwa. Ale jo, sprzedaz piwa B/A
a wiaty przystankowe i smietniki rozwalaja sie same ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ZielonyRozpustnik: a mało jest idiotów którzy nawet na trzeźwo to zrobią?

I nie obraz sie, ale zabawnie brzmi oburzenie degustatora wina bo nie moze kupic koleinej butelki po 22


To nie jest zabawne. Po prostu zwyczajnie to jest głupie, że jak mieszkam kawałek dalej od centrum już to mogę zrobić. Bliżej centrum? No już nie.
a mało jest idiotów którzy nawet na trzeźwo to zrobią?


@Darth_Gohan: myślę, ze mało, a na pewno dużo mniej niż pijanych

To nie jest zabawne. Po prostu zwyczajnie to jest głupie, że jak mieszkam kawałek dalej od centrum już to mogę zrobić. Bliżej centrum? No już nie. Jednocześnie bliżej centrum dalej mam #!$%@? anglików którzy będą chlać do porzygu w knajpie bo ceny dla nich są śmiesznie niskie.


@Darth_Gohan: czyli
myślę, ze mało, a na pewno dużo mniej niż pijanych


@ZielonyRozpustnik Nie ma statystyk wiec się nie będę kłócić.

czyli zgaduje, ze mieszkasz w UK


Nie. W Polsce. Taką formę prohibicji masz w Krakowie czy Wrocławiu. W obu tych miastach masz problemy z anglikami którzy chleją po restauracjach / pubach na potęgę.

taki zakaz na pewno ograniczy spożycie w godzinach nocnych

Taki zakaz na ten moment sprawił, że widzę jak o 21:45
a wiaty przystankowe i smietniki rozwalaja sie same ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ZielonyRozpustnik: równie dobrze mogą być naćpani, a narkotyki są nielegalne. I co, nadal można je kupić jak się chce

Serio uwazasz, ze wywozka za granice miasta czegos nauczy takiego zula skoro nie nauczylo go sranie i szczanie pod siebie? Druga sprawa, wezmiesz odpowiedzialnosc za niego gdyby mu sie cos stalo po tym jak go wywiozles?
Taki zakaz na ten moment sprawił, że widzę jak o 21:45 ziomki biorą w sklepie czteropak na łba zamiast 2 piwa bo, a nuż zabraknie.


@Darth_Gohan: a jakby zakazu nie było to by wzięli o 21:45 2 piwka, potem o 23 kolejne dwa i o pierwszej w nocy kolejne 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) byłem w tym miejscu, wiem jak to wyglądało ;)

Skomentuje to tylko XD
równie dobrze mogą być naćpani, a narkotyki są nielegalne. I co, nadal można je kupić jak się chce


@Xuzoun: równie dobrze mogą być trzeźwi xD kajam się, argument obalony

A dlaczego mam brać odpowiedzialność za dorosłego człowieka?


@Xuzoun: bo to Ty chcesz dorosłego człowieka wywieźć wbrew jego woli na jakieś zadupie xD

ywozić poza miasto do skutku


@Xuzoun: on se wróci na gpsie do domu spokojnie i nawet nie
Nikt nie ma prawa decydować za ile ja cos mam kupic i tyle.


@Usunelem_Konto: Widzę, że mamy do czynienia z liberalnym gospodarczo ekspertem chłopskiego rozumu. Spoko, też taki byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wbrew takim skrajnym liberalnym teoriom, istnieje coś takiego jak problemy społeczne. Można mówić, że palacze i tak będą palić mimo ceny, te napisy i obrazki na paczkach są śmieszne i bez znaczenia, tak samo
NieBendePrasowac - > Nikt nie ma prawa decydować za ile ja cos mam kupic i tyle. 

@U...

źródło: comment_1655365564BbSwHB4UHZRpcrVNqCxWdv

Pobierz
Ty na tym skorzystasz i wypijesz jedno piwko w parku grzecznie, butelkę wyrzucisz do kosza albo oddasz na kaucje i tyle, a pare godzin później przyjdzie bydło i nawet ich nie przegonisz bo przecież można.


@ZielonyRozpustnik: dlatego trzeba walczyć z bydłem, a nie z tymi którzy wypiją grzecznie jedno piwko. Teraz, zamiast zmotywować do pracy policję i SM, to wprowadzamy zakaz sprzedaży - cyk, problem solved, pora na CSa xD Co
dlatego trzeba walczyć z bydłem


@Xuzoun: a jak chcesz z nimi walczyć? przecież pijani mogą być. no chyba, ze chcesz wysłać patrol do każdego przystanku i do każdego śmietnika, żeby go SM czy policja pilnowała xD

a dres wciągnie kryształ czy inne gówno


@Xuzoun: a to nie było tematu, skoro i tak ma wciągnąć kryształ to pozwólmy mu jeszcze się do tego #!$%@?. co za różnica.

ja nie wiem co
a jak chcesz z nimi walczyć? przecież pijani mogą być. no chyba, ze chcesz wysłać patrol do każdego przystanku i do każdego śmietnika, żeby go SM czy policja pilnowała xD


@ZielonyRozpustnik: monitoring miejski, jak jest jakaś burda to szybki patrol interwencyjny - teraz jak ktoś robi chlew to policja może po trzech godzinach przyjedzie

a to nie było tematu, skoro i tak ma wciągnąć kryształ to pozwólmy mu jeszcze się do
@Usunelem_Konto: i bardzo dobrze, powinno się podnieść akcyzę do zaporowych wartości tak że najtańsza wódka będzie po 80-100zl a papierosy po 50. I dostępność od 21 roku życia. Polaczka inaczej nie odciągniesz.