Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu Windows 10 zaczął mi się przycinać. Wykorzystanie dysku sięga często do 100%, choć w menadżerze zadań nie widać apki, która tak by wykorzystywała dysk. Nic nowego nie instalowałem (poza Adobe Acrobat, który później usunąłem). Nie korzystam z jakichś obciążających aplikacji, nie gram w gry, a co chwilę strony na Brave czy Firefox mi się zacinają, nie chcą się wczytywać albo często zacina się Whatsapp. Oczywiście restartowałem system kilka razy (niewiele pomogło). Co może być przyczyną?

#it #komputery #windows10 #windows
  • 8
via Wykop
  • 0
@kidi1: Najczęściej Brave (z niego korzystam najwięcej) albo system - ale nie przekraczają zazwyczaj 0,1-0,2 MB/s. Teraz dysk się trochę uspokoił jak wyłączyłem usługę Windows Search - taką poradę znalazłem, ale mimowolne zwiechy dalej się pojawiają. Dysk SSD, komp 3-letni, całkiem dobry, więc dysk raczej mało prawdopodobny.
@Tino: takie akcje widzialem na hdd gdzie system jak raz zlapal 100% to zadna pomoc z neta nie pomagala, tylko wymiana na ssd bo po reinstalacji i tak by sie to stalo ponownie, ale jesli masz ssd i takie akcje zobacz crystal dysk info jak wyglada zywotnosc dysku
via Wykop
  • 1
@xede: @MrAndy @kidi1 Dzięki Panowie za odpowiedzi.
@xede miałeś rację - kwestia temperatury. Lapek był po prostu zakurzony. Wystarczyło go wyłączyć, ochłodzić do normalnej temperatury, lekko przedmuchać i postawić na podstawce. Problem zniknął i wszystko znów chodzi płynnie. Teraz sprzęt rozkręcę i dokładniej wyczyszczę, a później postawię na stojaku i oby chodził jak teraz - czyli płynnie. Także wolne działanie kompa to nie zawsze wina software'u i ustawień, a zwykłego zamulenia