Wpis z mikrobloga

Co ta propaganda januszy kapitalizmu to już nie czaję. Czytam randomowy artykuł gdzie szczucie pokoleniowe, milenialsi odchodzą z dnia na dzień z pracy bo są wypaleni i zdrowie im siada od braku snu i przewlekłego stresu. Zetki się #!$%@?ą mają czelność nie robić nic ponad normę i oprawcy bezczelnie szukają lekkiej pracy. Świat uratują boomerzy twój stary którzy przeżyli wiele kryzysów i dymają jak emu po pustyni za darmo. Areczku albo darmowe nadgodziny albo upadek cywilizacji. Plus te krindzowe nazwy pokoleń.
  • 26
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wonsz337: ja tam ich rozumiem, dla nich takie gadanie jest opłacalne. Nie rozumiem za to tego pokolenia boomerow, którzy dają się dymac.

Ostatnio gadałem z gościem, który chwalił się, że nie miał ok miesiąc L4 przez całe życie zawodowe tam ok. 20 lat.

Jak go pytałem co robi jak ma kaszel i gorączkę i dlaczego wtedy zaraza innych ludzi w pracy, to mnie wyśmiał. Jak zapytałem co robi, jak faktycznie jest
  • 160
@macan: Ludzi dumnych z chodzenia z gorączką do pracy to jest masa w starszym pokoleniu, czują potrzebę udowadniania że zrobią wszystko dla Janusza. Młodsi ludzie częsciej korzystają z L4 co jest źle widziane przez sporo boomerow. Wiąże się to z takim postrzeganiem przełożonych jak jakiś ponów i właścicieli z którymi sie zawsze zgadza i boi się ich.
Ostatnio gadałem z gościem, który chwalił się, że nie miał ok miesiąc L4 przez całe życie zawodowe tam ok. 20 lat.


@macan: w ciągu 15 lat kariery zawodowej też tak mam. Po prostu nie choruje.
Świat uratują boomerzy twój stary którzy przeżyli wiele kryzysów i dymają jak emu po pustyni za darmo. Areczku albo darmowe nadgodziny albo upadek cywilizacji.


@wonsz337: Boomerzy, czy ogólnie ludzie po 50-tkce, to się najbardziej w robocie #!$%@?ą i nawet nikt ich tak nie goni ;d
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

. Nie rozumiem za to tego pokolenia boomerow, którzy dają się dymac.


@macan: klęską naszego narodu jest wmówienie mu że 'są zaradni'.
że mimo przeciwności losu są tak sprytni i inteligentni by wyjść na swoim. nie ważne czy niemiecki okupant czy janusz na zakładzie.

tylko problem zaczyna si jak upada jedyna w okolicy fabryka smrodu w puszkach i b00merzy zdychają z głodu bo jedyne co potrafią to kręcić śrubkę w jedną
@wonsz337

Ludzi dumnych z chodzenia z gorączką do pracy to jest masa w starszym pokoleniu, czują potrzebę udowadniania że zrobią wszystko dla Janusza.


W młodszym też.

Chyba, że roczniki 80-90 już nie liczą się jako młodsi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wonsz337: Mi ciotka kiedys powiedziala ze nie wazne jaka praca- wazne zeby byla (w kontekscie magazynowego, nocnego zapieprzania na pana hansa) i wtedy zrozumialem ze nie ma sensu dyskusja. Dla dziadów to kwestia honoru zapieprzac ile wlezie i gdziekolwiek bo to szlachetne. Ale nie przemówisz bo ona razem z wujkiem bliżej 30 juz wjezdzali w rynek ze swoim mieszkaniem na srodmiesciu Warszawy+ mogli sobie pozwolic na dziecko- nie łykną z czym
@wonsz337: gdyby nie kodeks pracy to w krwiożerczym kapitalizmie ludzie #!$%@? ponad normę za darmo, chodziliby do pracy z gorączką żeby nie stracić pieniędzy...
a nie, czekaj. przecież mamy kodeks pracy, państwową inspekcję pracy i inne wynalazki, a ludzie chodzą do pracy chorzy bo jak nie to pracodawca zabierze im premię za wzięcie L4, a to wszystko w świetle lewa
@wonsz337: mi to jest troche smutno, że młodsi traktują każdą czynność jako próbę wydymania przez janusza. Na szczeście w prawdziwym świecie (nie na tym całym wykopie) istnieją różne organizacje, gdzie ludzie pracują wiele lat (nawet całe zawodowe życie) i wspólnie budują jakąś wartość. Jednocześnie mogą z tej pracy godziwie żyć. No ale wiadomo - najlepiej nic nie robić, wszędzie spodziewać się wydymanego. A potem płacz, że na mieszkanie nie ma.
Areczku albo darmowe nadgodziny albo upadek cywilizacji.


@wonsz337: Raczej upadek tych durnych serwisów pudelkowo-informacyjnych, bo nikt już nie chce pisać wierszówek za 0,000001 grosza za wiersz, nawet przy użyciu chatu GPT xD