Wpis z mikrobloga

Który bank ma obecnie najlepsze warunki do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, chodzi mi o oprocentowanie i marżę?
Moja sytuacja: rodzina 2+1, miesięczne zarobki 14 000 netto, budowa domu na działce ponad 1 ha, bez kredytu stan surowy otwarty, kredyt planowany na kwotę 250 tys. na 10 do 15 lat
Czy korzystać z usług doradcy finansowego? #banki #finanse #nieruchomosci #ekonomia
  • 12
  • Odpowiedz
Który bank ma obecnie najlepsze warunki do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, chodzi mi o oprocentowanie i marżę?


@Primrose: Odnoszenie się do marży przy dzisiejszych kredytach hipotecznych ma coraz mniej sensu. W przypadku czasowo stałego oprocentowania w większości banków marża nie występuje. W przypadku zmiennego oprocentowania występują dwie stawki referencyjne WIBOR i WIRON, różnice się wysokością. Może się więc pojawić sytuacja w której kredyt z wyższą marżą będzie miał niższe oprocentowanie.

Nawet przy tej samej stawce referencyjnej marża może wprowadzić w błąd. Przykładem jest jedna z ofert banku PKO BP z marżą wynoszącą 1,1 p.p. Trzeba jednak z góry zapłacić za ubezpieczenie utraty pracy (3,25% kwoty kredytu) i marża jest podwyższana po pierwszych 12
  • Odpowiedz