Wpis z mikrobloga

#psychologia #zdrowiepsychiczne #nauka #zdrowie #psychiatria
Jak stać się ułożonym i robić zawsze to co się założyło i to co trzeba (praca, sport, stałe godziny wstawania, nawyki, porządki i w zasadzie każda sfera życia)
Patrząc po znajomych to jestem powyżej średniej w tym aby robić to co się założyło, ale bardzo mi imponuje takie podejście jak często mają nasi ojcowie lub dziadkowie że robią wszystko wręcz z wojskową dyscypliną. Podejrzewam że miało na to wpływ otoczenie w jakim dorastali, czasy oraz samo w sobie obowiązkowe wojsko.
Wiecie chodzi o takie podejście że jak coś planuje na dany dzień to mogę zaufać samemu sobie że to zrobię i jedynie koniec doby może mi przeszkodzić
Ja niestety wychowałem się bez ojca bo pewnie przyczyniło się do mniejszej dyscypliny, ale chciałbym to zmienić i zastanawiam się od czego zacząć i jak do tego podejść?
  • 7
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@robertnoname
Widzę, że dobre rady dostałeś, w sumie realizuajc to, co opisuje Przemo, powinno się naprawdę poprawić.

Sam jednak podnosiłeś też ważną kwestię - można nosić w sobie mądrość, lecz nie potrafić z niej skorzystać. Jednak samo uświadomienie sobie tej bariery jest już pierwszym krokiem. Bo co z tego, że wiemy, skoro nie robimy?

Ja bym też tak podszedł do tego, jak lubię, holistycznie. W sensie, co to ma wszystko dać, co
@rrobot: oczywista oczywistość. Nie ma o czym dyskutować wszelkie używki na zasadzie wydzielania dopaminy lub złudzenia „dopaminowej nagrody” znacznie obniżają motywację. Nigdy nie piłem dużo, ale nawet pijąc raz na 2 tygodnie 2-3 piwa zauważam spadek motywacji i chęci w następne dni.

Zresztą napisałem co u mnie się sprawdziło, ale jeśli zamierzasz dyskutować o dobroczynności używek w kwestii motywacji i poukładanego życia to nie ma o czym rozmawiać.