Wpis z mikrobloga

Trafiłem na ogłoszenie sprzedaży lokalu o powierzchni nieco ponad 200m kwadratowych. Obecnie jest on podzielony na 2 osobne lokale, ale jego rozkład daje duże możliwości. Chyba da się tam zrobić od jednego dużego, do nawet 3 lokali, gdzie każdy będzie miał własne wejście z ulicy.
Problem w tym, że ta nieruchomość znajduje się na wsi. Plus taki, że to duża wieś, lokal jest położony przy ruchliwej drodze, obok przystanku z którego codziennie dużo ludzi jeździ do pracy i szkoły. Bezpośrednio przy tej nieruchomości jest też duży parking.
Kusi mnie, żeby to kupić, zrobić mały remont i wynajmować. Myślicie, że będzie zainteresowanie takim lokalem? Obstawiam, że przyjął by się tam fryzjer, sklep może apteka. Jako całość może by się wynajęło w charakterze magazynu sklepu internetowego.
Co myślicie o takiej inwestycji?
#nieruchomosci #inwestycje #inwestowanie #pomyslnabiznes
  • 17
  • Odpowiedz
@inko-gnito: (cena + remont) / 24 m-ce na zwrot inwestycji / 3 lokale = czy jesteś w stanie jeden za tyle wynająć w danej okolicy. Jeśli tak możesz próbować.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: ogólnie na wsiach jest mało mieszkań oraz lokali do wynajęcia. Jedna z dużych firm w mojej okolicy wynajmuje mieszkania zarówno w mieście, jak i na wsi w pobliżu, na wsi mają wszystko wynajęte i budują kolejne. Cena za wynajem taka sama, jak w mieście. Niektórzy po prostu chcą mieszkać na wsi, a często jest to możliwe jedynie po wybudowaniu własnego domu, dlatego im takie mieszkania znikają szybko
  • Odpowiedz
  • 0
@analboss: komercyjny. Wystawiony w przetargu przez gminę. Zerowe zainteresowanie ze strony kupujących, więc na pewno będzie kolejne podejście z niższą ceną wywoławczą.
  • Odpowiedz
  • 0
@ROCKNROLLLA @bbr555 cena wywoławcza w pierwszej licytacji jest kompletnie z dvpy, więc nie ma chętnych na ten lokal. Będzie unieważnienie przetargu i kolejna licytacja. Jeśli wszystko by było po mojej myśli, to zwrot z inwestycji nastąpi po 5-6 latach.
  • Odpowiedz