Wpis z mikrobloga

Wyższa to właśnie ten samochód i nie martwienie się o pieniądze w życiu codziennym.

Jakaś marka premium nowa w leasingu, nawet dwie. Jakaś mka, amg itp.

@MateMizu: A widzisz, ja wychodzę z założenia, że żeby być klasą średnią to trzeba mieć jednak odłożone jakieś oszczędności - nie twierdzę, że ta klasa na samochód za gotówkę nie musi odkładać 3 lata. No i nie myślałem o AMG tylko raczej czymś w rodzaju
  • Odpowiedz
@Euph0: cytując jakiegoś Amerykanina: "mojego ojca było stać na dom, dwa samochody, niepracującą żonę i trójkę dzieci, oraz wakacje w egzotycznym miejscu", z czego najwyżej dom na kredyt. Wszystko z jednej wypłaty $40k/rok xD Myślę że w aktualnych czasach to staje się nierealne i klasa średnia zanika. Albo żona musi pracować, ale wtedy już kryteria stają się przekłamane.
  • Odpowiedz
@Euph0 można złożyć ze sobą kilka pojęć, założeń:
- jeżeli bez problemu trzymasz się w budżecie 30/20/30/20(dach nad głową/niezbędne wydatki/zachcianki/inwestowanie) i masz poduszkę finansowa na 6 miechów bez pracy.
- tak jak wyżej, nie przejmujesz się kasa, a więcej czasem i wygoda.
- niektórzy mówią o posiadaniu nierucha.
  • Odpowiedz
@Euph0: spłacony dom, mieszkanie, dwa samochody na podjeździe, z milion w inwestycjach, podróże, języki obce, żeglarstwo, skituring, teatr, opera. Dzieci w szkole myzycznej, na balecie i na kung-fu. Tak wyglàda klasa średnia w moim wyobrażeniu.
  • Odpowiedz