Wpis z mikrobloga

Można jeść kapuste kiszoną nawet jeśli na wierzchu w beczce jest pełno pleśni? Z tym, że nie jest to taka typowa pleśń a bardziej taka jej biała wersja. Generalnie starzy mnie zapewniają, że to wystarczy wyczyścić od góry i można jeść. Z jednej strony średnio mi to wygląda a z drugiej wiem, że to jednak kapusta kiszona, więc trochę innymi prawami się rządzi niż normalnie jedzenie.

Jest jakiś fachowiec od kapusty, żeby się wypowiedział czy mnie w konia robią?

#jedzzwykopem #jedzenie #kiszonki
  • 13
@Murasame nie radze jeść , nawet jeśli to kapusta kiszona to nie powinno być żadnej pleśni a jeśli jest, to znaczy że proces fermentacji nie poszedł tak jak powinien
  • 1
@henk__: @HuGho @Alzena

Chociaż trochę wygląda, jakby było spleśniałe, to nie jest dla nas groźny. To po prostu kożuch fermentacyjny. Od pleśni różni go wiele: ma jednolity biały kolor i nie zwija się w kępki przypominające włoski. Nie zmienia też smaku kapusty kiszonej, czego nie można powiedzieć o pleśni


To chyba jednak nie jest pleśń. Tak jak wspominałem to jest zbyt białe na typową pleśń.
@Murasame: jeśli na wierzchu jest pleśń to całość już do utylizacji.
Ale możliwe że pomylileś film bakteryjny z pleśnią. To taka błona z możliwymi większymi koloniami. Może trochę wyglądać jakby tynk tam wpadł, z fragmentami o różnych wielkościach. Wtedy można jeść, bo to naturalnie w kapuście kiszonej występuje.

Raczej szukaj włoskowatych fragmentów na powierzchi i jeśli takie są to będzie pleśń i nie jedz. Jeśli będą tylko grudkowate, to kolonie bakterii
  • 0
@xnor:

Mi się wydaje, że to co jest na kapuście to właśnie taki kożuch, który nie wygląda podejrzanie, natomiast kapusta jest przyciśnięta kamieniem i to co zebrało się na tym kamieniu wygląda trochę dziwniej.
@Murasame: jakbyś dał zdjęcie to mogę zerknąć. Wydaje mi się, że na kamieniu by prędzej się bakterie zebrały niż pleśń, ale wiadomo że każdy przypadek jest inny.
Do tego jeśli fragmenty kapusty nie wystają spod płynu to zmniejsza szanse na pleśń, a zwiększa szansę, że to bakterie.
@Murasame: mi się wydaje, że to co widać na kamieniu to jest skrystalizowana sól, a pod spodem na kapuście widać film bakteryjny. Po tym zdjęciu pleśni tu nie widzę, ale to sam musisz ocenić.