Wpis z mikrobloga

#uk Czy istnieje jakiś skomplikowany rozbudowany program gdzie można sobie włożyć kilka remortgage, mieć obraz na cały okres kredytu, żeby strategicznie to rozpisać i wiedzieć gdzie ile będzie się płacić przy różnych scenariuszach.?

Np. początek kredytu £316.000 z odsetkami, chałupa 271k£ wkład własny 45%. Czyli 120k£. Pożyczony kapitał 151k£.
Na 3 lata fixed 4.41% więc całość do spłacenia wliczając depozyt. 316+120= 436k£ na 25 lat.
Potem za 3lata przy końcu fix wpłata lump sum 30-40k£ i w międzyczasie nadpłaty co miesiąc 10%.
Zarobki 3-3.5k£ na miesiąc.

Następnie na kolejne 2-3lata fixed z powiedzmy 3.5% i nadpłaty 10% i po 2-3 latach kolejne lump sum 30-40k£.

I ostatnie remortgage na 3-5% na 2 lata fixed. I też nadpłata 10% i lump sum 30k£.

Tak żeby mieć obraz ile się zyska takimi nadplatami i lump sum kilka razy i kilka razy remortgage gdy się zamknie kredyt 25 letni w 8-12 lat np. i ile się oszczędzi na odsetkach.

#oszczedzanie #finanse #banki #kredythipoteczny #anglia #nieruchomosci #kredyt #pieniadze #przemyslenia #oswiadczenie #it #programowanie #programujzwykopem #matematyka #bankowosc #inwestycje
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@?: bo wiem że są tu konkretni ludzie, i wiele dobrych porad dostałem,
Tak jak z tą wtyczką do Rightmove gdzie pokazuje historię cen domów która domyślnie jest ukryta.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon mam taki kalkulator ale trzeba by to zrobić na 3x. Wrzucić początkowe oprocentowanie i nadpłaty wyjdą odsetki. Następnie uciąć nadpłatę jednorazowa i wrzucić całość w nowe wyliczenie na nowy procent i dać nadpłaty. Następnie 3 raz. Nie wiem czy takie coś cie urządza. Da się ten plik niby przerobić ale nie chciałoby mi się. Ewentualnie moze uda mi się szybko to podmienić jak nie zapomnę
  • Odpowiedz
  • 0
@kokos24: tak znalazłem takie uproszczone,
Myślałem że ludzie w branży mają jakieś zaawansowane programy, żeby na wykresie pokazało całość przy tych 3 remortgage po wrzuceniu wszystkich danych
  • Odpowiedz