Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Największy ból dupy o mieszkania to mają single. Ja i moja narzeczona mamy podobną pensję 6k, więc razem daje 12k miesięcznie. Za mieszkanie na kredyt wychodzi nam rata +-5k miesięcznie, czyli 2,5k na głowę. W sumie zostaje nam ze wspólnego budżetu zostaje nam 7k do dyspozycji czyli sporo. Po odjęciu jedzenia, wydatków, opłat nadal jest to spora kwota, którą ciężko ot tak przewalić na głupoty i jesteśmy w stanie sporo oszczędzać. Jakim więc cudem młodzi narzekają że ich nie stać? Zwłaszcza w miastach wojewódzkich, gdzie zarabia się o wiele więcej.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 81
  • Odpowiedz
  • 10
@gharman
U mnie tak to wygląda, wszystkie koszty na 2 osoby:

Czynsz i opłaty 800
Jedzenie + napoje 2000
Karnet na siłownię 300
Kosmetyki 300
Chemia 100
Benzyna, serwis, utrzymanie samochodu 1000
Ubrania 450
Leki 150

Już z tego wychodzi 5100. A jeszcze trzeba dorzucić odłożenie czegoś na wakacje, jakieś nieprzewidziane wydatki typu coś się #!$%@? i trzeba kupić, święta, prezenty na jakieś okazje, wyjście raz na jakiś czas do głupiego kina
  • Odpowiedz
pensję 6k, więc razem daje 12k miesięcznie. Za mieszkanie na kredyt wychodzi nam rata +-5k miesięcznie, czyli 2,5k na głowę. W sumie zostaje nam ze wspólnego budżetu zostaje nam 7k do dyspozycji czyli sporo.


@mirko_anonim: A teraz któreś traci pracę i nagle z komfortowej sytuacji robi się sytuacja bardzo słaba. No i w takiej sytuacji są single.

Czemu młodzi narzekają? Może dlatego, że jeśli faktycznie "młodzi" to większość nie jest na
  • Odpowiedz
@Akos: my z żoną jemy na tygodniu w domu, na weekendach praktycznie zawsze poza domem i na naszą dwójkę myślę że 2k może idzie miesięcznie. Siłownia to MultiSport z pracy, kosmetyki 300? U mnie to per miesiąc może z 30zl. Leki z 30, auto mimo że jeżdżę codziennie do pracy to będzie z 350zl wliczając już przegląd i ubezpieczenie po przeliczeniu per miesiąc. Do tego ubrania trzeba doliczyć jakieś 3 stówki
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): @testowyandrzej: policzyłem i nadal się opłaca

@Akos: xDDDDDDD. Mając 7k do dyspozycji to na co ty większość wydajesz? nie da się tego przejeść, przepić. Albo trollujesz albo codziennie pijesz w Starbuckise i jesz na mieście, wydajesz na drinki, non stop ciuchy, itp


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim tamten się zesral ze 7k na dwójkę to mało. To chyba ten co płaci 300zl za abonament w orenż 25gb I rozmowy bez limitu.
Swego czasu zarabiałem 5.5k jako singiel. Mieszkanie od mamy 800zl, zarcie 1k, telefon silka 150. Za paliwo czyli 400zl zwracala firma. Niech man te 3k luzne. Nie wiedziałem co z nimi zrobić, raz melanz na mieście 500, jakieś głupoty 1k. Ale ile można kupować gowno i pic
  • Odpowiedz
7k do dyspozycji przed zapłaceniem rachunków na 2 dorosłe osoby to nie jest sporo, to jest kwota pozwalająca na w miarę skromne życie i odłożenie może kilku stówek miesięcznie na czarną godzinę


@Akos: Czy ja wiem? rachunki powiedzmy 800pln, zarcie 1200-1500 jak się w domu gotuje. Bilety/paliwo/naprawy auta/kosmetyki/fryzjer/jakieś ubezpieczenie na życie/ telefon/internet to jakieś 700-800PLN kolejne, czyli koło 4k zostaje na głupoty. Bez przesady
  • Odpowiedz
  • 6
@m76859 Jakbym słyszał moją matkę. Auto 350 złotych, to nawet zakładając, że za 600 złotych rocznie zrobisz przegląd, serwis, opony, myjnie, OC czy nawet głupi płyn do spryskiwaczy (machającypapiez.jpg) to wychodzi, że tankujesz 46l 95tki, co przy spalaniu 7l/100km pozwoli Ci zrobić miesięcznie 320km, czyli w skali roku 4k km. Odpowiedz na pytanie czy faktycznie tyle jeździsz rocznie, albo co pominąłeś w liczeniu tego.

Za żel pod prysznic, szampon, mydło do rąk,
  • Odpowiedz
@Akos:
Xddd
Cebulenia xD
Nie wiem, za mniejsza kwote w stolicy jem, kilka razy ide do knajpy, biore taxi jak mi sie nie chce autem, jakies gierki na steamie i inne #!$%@?. Jak ktos takie glupoty gada, ze to wegetacja to albo przeplaca w marketach albo leci w melo co drugi dzien
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś naprawdę uważa, że te 7k na 2 osoby jest ciężko wydać i można sporo oszczędzić, szczególnie przy obecnych cenach wszystkiego to albo w dupie był i gówno widział, bo ma 16 lat i pisze bajki na wykopie, albo jest przyzwyczajony do uwłaczającego godności cebulenia na wszystkim, nawet na podstawowych rzeczach.

@Akos: ależ typowo wykopkowe #!$%@?, mi w typowym miesiącu w mieście wojewódzkim wystarczy 2k na życie + 2k na
  • Odpowiedz
@Akos: jeżdżę na LPG, do samej pracy robię 650km miesięcznie a to są niecałe 2 baki gazu= ok 180zl. Ubezpieczenie w tym roku bodajże 468zl, przegląd 162. Płyn do spryskiwaczy na koniec każdego sezonu kosztuje dosłownie grosze. Wiadomo, że coś się może #!$%@? ale od kiedy mam ten samochód od 11.2020 to wsadziłem w niego może z 2.5k w naprawy eksploatacyjne.

Mamy spore mieszkanie i dużo kupuje się na promocjach, płynu
  • Odpowiedz
którą ciężko ot tak przewalić na głupoty i jesteśmy w stanie sporo oszczędzać


@mirko_anonim: faktycznie wystarczy wziac katering, luxmed, karnet na silownie i moze jakims cudem starczy zeby raz w roku przed swietami sprzataczka przyszla albo na klocki do 25 letniego golfa
  • Odpowiedz