Wpis z mikrobloga

Najlepiej jak chcesz otworzyć folder "Pobrane", więc piszesz "pob" a tam pierwsza opcja to link do ustawień "Usuń pobrane mapy", więc sekwencja Win + "p", "o", "b" + Enter przekierowuje do bezużytecznego ustawienia, którego nikt nigdy nie użyje zamiast do jednego z najważniejszych katalogów w całym profilu użytkownika.
Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za MacOs, ale to jest największe gówno ze wszystkich systemów


@MorDrakka: +1
Mac to świetny komputer i działa wspaniale (zwłaszcza na chipach ARM), ale ten system (a w sumie głównie jego menedżer okien) odbiera cały smak życia xD
@Loginconajmniej4znaki: Ogólnie sama pseudo 'integracja' szukajki z szukajką binga jest absurdalnym pomysłem. Nie bez powodu mem powstał i nie bez powodu czasem to działa jak chce.

Szkoda że MS nie ma realnej konkurencji w segmencie systemów operacyjnych. Wiele aplikacji, integracji, osprzęt, gry - działają tylko na windowsie, albo najłatwiej odpalić to na windowsie. (chociaż to się zmienia, ale dalej powoli) Dlatego robią co chcą, dodają coraz więcej nikomu nie potrzebnego gówna,
Dlatego korzystam z MacOS


@Chio_: xD uzywam tego systemu do pracy od 4 lat. To system albo dla unixowca, ktory lubi #!$%@? w terminalu (bo cos sie #!$%@? instalujac jakas paczke potrzebna do pracy w IT) albo do przegladania internetu. dla srednio-zaawansowanego uzytkownika to meczarnia. szczegolnie struktura katalogow i eksplorator plikow. Nie wspominajac o tym, ze przegladarki nie umieja otwierac plikow w przegladarce, a potrzebuje najpierw robic save durnego PDFa i
tak, bo system to przeglądarka www i okno wydruku/zapisu…


@Adas_Zgodka: Umiesz czytać? XD Nie wspominam, ze kazdy upgrade systemu wiaze sie z ewentualnym #!$%@? konfiguracji korporacyjnych. O jakosci samych macbookow juz nie bede sie wypowiadal, bo to oddzielna bajka.
@Teuvo: Można to wyłączyć w gpedit.msc
Sposób 1: "Turn off display of recent search entries in the File Explorer" https://www.guidingtech.com/how-to-disable-web-search-results-from-start-menu-in-windows-11/
Sposób 2: "Do not allow web search" https://www.ghacks.net/2021/11/26/how-to-turn-off-search-the-web-results-in-windows-11/

U mnie zadziałał ten pierwszy sposób. Nie pamiętam jak te ustawienia się nazywają po polsku, ale przy odrobinie dobrej woli można to znaleźć.