Wpis z mikrobloga

W nowej pracy dosatjesz większą pensję jeśli sam odchodzisz, jak cie zwalniają to zazwyczaj najczęsciej dostajesz podobna kwote lub niższą w nowej robocie


@zibizz1: Skąd nowa firma miałaby wiedzieć czy odszedłeś z własnej chęci czy Cię zwolniono?
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: Nie wiedzę, ale Ty będziesz inaczej działał i się zachowywał. np mając pracę, jak ktos będzie chciał Cie zaczepić na LinkedIn to powiesz +20-30% a jak nie masz pracy to będziesz rzucał +0-10% od poprzedniej pensji. Jak masz prace to czasem ktoś z Tobą sie kontaktuje( jesteś na lepszej pozycji), jeśli Ty szukasz to kontakt wychodzi od Ciebie (gorsza pozycja). Jak nie szukasz to możesz nawet 3 lata czekac na
  • Odpowiedz
No jak widzisz CV to możesz wydedukować, że ktoś ma nóż na gardle


@BreathDeath: Niby jak? Nawet jakbym był z Aptiv i się zatrudniał w innej krakowskiej firmie, to zawsze można powiedzieć, że tam była beznadziejna atmosfera po zwolnieniach i nie chciałem tam dalej pracować. To nawet nie byłoby kłamstwo.
  • Odpowiedz
bo wie czy jesteś dostępny od jutra czy za 3 miesiące


@Anakee: Jak zmieniałem robotę to celowo mówiłem, że jestem dostępny dopiero za 2 miesiące, żeby się dłużej poopieprzać pomiędzy starą a nową pracą, a co dopiero taki ktoś, kto chce zataić że jest na lodzie. Co za problem powiedzieć że się jest dopiero za miesiąc dostępnym, nawet jeśli naprawdę to już?
  • Odpowiedz
Jak masz dobre zdolnosci to możesz wszystko


@zibizz1: Ale jakie zdolności? Mówię na wstępie, że jestem dostępny za miesiąc - to jest prawda, i że dotąd pracowałem w Aptiv, ale były zwolnienia, dużo kolegów poodchodziło, zespoły się rozleciały i się stamtąd zwolniłem - to też prawda. Szukam nowej pracy. W czym problem? Trzeba być po szkoleniu KGB, żeby coś takiego być w stanie powiedzieć?
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut To nie chodzi żeby ukrywać że zostało się zwolnionym, można o tym nawet otwarcie powiedzieć. Chodzi o to że trzeba umieć negocjować, a także prowadzić rozmowę rekrutacyjną, stworzyć wrażenie że jesteś wart milion dolarów i każdy chce abyś u nich pracował. I robić to tak żeby wyglądało to naturalnie, żebyś był przekonywujący itd

Mało kto to potrafi i zazwyczaj stresuje się. Zresztą procesy rekrutacyjne mają za zadanie żeby kandydat poczuł się
  • Odpowiedz
est miesiąc od kolejnego miesiąca jak się dogadacie lub 30/60 dni i opłaca sie wziąć niższa stawke od już


@grzypAtomowy: Przecież mogę być dostępny od dziś a na rozmowie o pracę powiedzieć że dopiero za miesiąc. Wiem, bo tak już robiłęm kilka razy. Oni tego nie sprawdzają!
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: ktos może nie celowac w stawke +10% z ryzykiem, że będzie ktoś tańszy. Będąc w takiej sytuacji brałbym od ręki tańszy projekt i w tym czasie szukac droższego. Ale jesli dla Ciebie normalną sytuacja jest bycie #!$%@? i robienie kombinacji alpejskich na bezrobociu to gratuluje zimnej krwi
  • Odpowiedz
Dobrze że eldorado w IT trwa i nigdy się nie skończy


@Saddam_Husajn: IT jest jak przemysł pogrzebowy, czy utylizacja odpadów. Żadne eldorado, nie dla każdego, ale kto w tym siedzi, ten nie narzeka. I nie będzie.
  • Odpowiedz