Wpis z mikrobloga

@arkan997: Tempo 1k BWP-ów niszczonych rocznie jest imponujące. Niestety dla ukr z tego co pamiętam (nie chce mi się sprawdzać), rus w zapasach mob mają jeszcze 5-6 k tych wozów bojowych.
  • Odpowiedz
@arkan997: Znalazłem te dane. Tyle rus mieli niby przed wojną w zapasach mob, nie licząc tych bwp znajdujących się w bazach remontowych (podobno dodatkowe 200-300 sztuk) Czyli łącznie mieli przed 2022 r. 6k bwp w rezerwie. Czyli zostało im jeszcze jakieś 4,5k tego typu pojazdów.
Thorkill - @arkan997: Znalazłem te dane. Tyle rus mieli niby przed wojną w zapasach m...

źródło: GF_mDFYW4AEO4yz

Pobierz
  • Odpowiedz
@Thorkill: Nie każdy pojazd w składach nadaje się do przywrócenia do służby. W przypadku czołgów pesymistyczne raporty mówiły, że realnie z 3 maszyn składana jest 1.
  • Odpowiedz
Nie każdy pojazd w składach nadaje się do przywrócenia do służby


@wjtk123: To prawda. Należy zakładać że w rosyjskiej armii jest burdel i trzymają pewną liczbę pojazdów w tych składach, które powinny pójść na złom. Ale generalnie armie trzymają w składach sprzęt, który uznają za zdatny do użycia bojowego po jakiś tam przystosowaniu/remoncie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Thorkill: @wjtk123 Czyli Rosja ma jeszcze dość zapasów aby móc "spokojnie" prowadzić taką wojnę na wyniszczenie przez kolejne cztery lata. Choć sam osobiście wątpię aby obecny konflikt potrwał dłużej niż rok. Zobaczymy.
  • Odpowiedz