Wpis z mikrobloga

Cypr to wyspa, która łączy kultury i kusi śródziemnomorskim klimatem, atrakcjami i nietuzinkową kuchnią.

Zajrzyj do znaleziska.

Bogata historia wyspy odzwierciedla się w starożytnych ruinach, zabytkowych kościołach i zamkach, takich jak strefa archeologiczna w Pafos czy klasztor Kykkos. Mieszanka kultury greckiej i tureckiej tworzy niepowtarzalny charakter wyspy, widoczny zarówno w kuchni, jak i w tradycjach. Cypr to także miejsce legend, takich jak narodziny Afrodyty czy Opowieść o Pięknej Helenie. Jednak czy Cypr zimową porą to dobry pomysł na urlop? Jakiej pogody i temperatur można się spodziewać w styczniu czy lutym? Jak dolecieć, gdzie nocować i czego koniecznie spróbować podczas pobytu na wyspie? Jakie atrakcje i ciekawe miejsca ma do zaoferowania wyspa Afrodyty i jak najlepiej je zwiedzać? Na te i inne pytania odpowiadam w artykule.

#cypr #podroze #podrozujzwykopem #historia #ciekawostki #wakacje #zima
robimypodroze - Cypr to wyspa, która łączy kultury i kusi śródziemnomorskim klimatem,...

źródło: Atrakcje Cypru zimą - co warto zobaczyć, jak zwiedzać, gdzie nocować i co zjeść

Pobierz
  • 40
syf, bieda, wysokie ceny, ładniejsze widoki na hiszpanskich wyspach i smieci z 10x mniej, podobnie drogo, chyba ze w czesci tureckiej jak dla mnie cypr ok o ile tani duzo tanszy niz konkurencja jak wam sie uda wypas hotel za 200zl z przelotem za dzien no to moze byc, byly takie promo
Jak wyglądają płatności kartą? Zblizeniowo się da? Potwierdzenia transakcji są? Słyszałem że trochę zacofanie tam jest pod względem IT.
@HamburgMan właśnie żałowałem że mogłem się na jesień wybrać bo w lipcu nie polecam. W nocy masz 30 stopni a jeszcze trafiłem na okres tych upałów co tak lasy w Grecji płonęły. Jedynie basen i zimne piwko. A plaże strasznie zapchane