Wpis z mikrobloga

Drodzy, potrzebuje pomocy, wspólnie z Żoną będziemy remontować dom na zewnątrz - elewacja, kostka, płytki na tarasie. Dom to bliźniak z pomarańczowym dachem. Czy macie może jakieś dobre rady jakie kolory dobrać. Oboje nie lubimy żółtego, biała tez odpada bo leśna działka. Parapety pójdą do zmiany, wiec kolor tez do rozdysponowania. Lubujemy się w szarościach, ale nie wiem jak to połączyć. Może znajda się tutaj jakieś kreatywne głowę, architekci może ( ͡° ͜ʖ ͡°) będę wdzięczny za każda pomoc. #remontujzwykopem #architekturawnetrz #architektura #remont #projektydomow #projektowanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Palinkka No bo sama zieleń, to trochę jak z tej historii jak kiedyś jacyś Państwo wygrali 6 w totka z małej miejscowości czy wsi i sobie zrobili zielona albo fioletowa elewacje :D
  • Odpowiedz
Ale ten zielony na elewacji jest za zielony- najbardziej kluczowy jest dobór kolorów ich (vibrant) i czystości do dachu żeby to zagralo. Bryła przy takim zestawieniu też powinna być nowoczesna- prosta
  • Odpowiedz
@badzyniak płytki na tarasach niezadaszonych nie mają sensu odpadną i tak czy siak niewiadomo jak zrobisz. Lepiej zerwać i pomalować albo jakaś deskę ułożyć.

Elewacja to najlepiej farby silikonowe. Przed samym malowaniem trzeba porządnie umyć elewacje żeby farba się dobrze trzymała.

Kostka im prostsza tym tańsza w położeniu. Odradzam kostki białe i również odradzam kostki z tym tzw piaskiem czy kamyczkami u góry, ciężko się to myje i brud wchodzi do
  • Odpowiedz
@badzyniak: zaczął bym od udania się do Urzędy Miasta/starostwa i sprawdzenia planu zagospodarowania przestrzennego, czy czasem nie określa danego koloru elewacji dla twojego terenu. Choć zazwyczaj są tam wpisane kolory wykluczone ale warto sprawdzić niż potem zmieniać bo sąsiad złoży donos. Tym bardziej ze to bliźniak.Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Wykop24h jeśli ktoś zainwestuje w drogie, dobrej jakości płytki + będą prawidłowo zamontowane to będą się trzymać, wiem to z własnego doświadczenia. Natomiast na pewno taniej i bezpieczniej będzie rzeczywiście wybrać inny materiał w tym przypadku
  • Odpowiedz
@badzyniak ja bym zdecydowanie poszła w odcienie beżu, ewentualnie biel. Nie będzie to brzydko kontrastować z ciepłym, pomarańczowym dachem (tak jak np odcienie szarości), a jednocześnie będzie to wyglądało schludnie i ,bezpiecznie’. Wiadomo, że najwięcej zależy od planu zagospodarowania terenu i gustu inwestora ale ja bym raczej poszła właśnie w takie delikatne kolory.
  • Odpowiedz
Unikaj pstrokatych, zielonych, żółtych skoro już dach jest taki intensywny. Dobrze byłoby gdybyś zamieścił zdjęcia. To pomocne. Architekt też Ci może zrobić projekt remontu samej elewacji, tym bardziej, że to stary budynek. Sama jestem architektem. Dobór płytek, odcieni drewna, kolorystyka, architekt może coś ciekawego zaproponować.
Raczej szukałabym w szarych beżach, albo nawet w brudnym różu.
  • Odpowiedz