Wpis z mikrobloga

Box squat vs chains 330kg x 1 + GM vs chains 250kg x 5 .

Łańcuchy dają 65kg, czyli box squat 265kg na sztandze + 65kg łańcuchy i GM 185kg na sztandze + 65kg łańcuchy.

Siady niszczyły mi niesamowicie ręce, i doszedłem do wniosku że to przez to że sztangę daję za nisko na plecach, jakby pomiędzy plecy a łapy. Przez to sztanga nie leżała na plecach, ale duża część ciężaru właśnie spoczywała na łapach. A to powodowało okropny ból łap przez X dni, i źle wpływało na wszystkie treningi upper.

Teraz sztangę wyżej, skupiłem się żeby leżała na plecach, i łokcie starałem się trochę schować pod sztangą. Zmienia to też trochę sam ruch, tułów jest bardziej pionowy, i bardziej czułem nogi/biodra, a mniej niż zwykle plecy. Ogólnie łapy nie bolały dzięki temu, wydaje się że jest lepiej, ale to na treningu upper się okaże, przy wyciskaniach.

Dokładny wariant GM to Arch back wide stance Good morning vs chains. Też starałem się właśnie wyżej dać sztangę, co wydłużyło dźwignie i naprawdę te GM były ciężkie :P

Zadowolony jestem z tego że jeszcze 2 tygodnie temu narzekałem że 305kg ciążyło mi na plecach, a dzisiaj te 330kg było naprawdę lekkie na plecach, i nie czułem żeby mnie przygniatało. Czułem nawet jakiś zapas, dalej nie cisnąłem bo nogi miałem zmęczone, wczoraj przesadziłem z ciśnięciem cardio na rowerku. Jednak duży plus cardio na rowerku w porównaniu z bieżnią, nogi zmęczone ale jednak, pozytywnie, bez bólu kolan, dyskomfortu.

Box squat vs chains 330kg x 1 (265kg bar + 65kg chains)
Arch Back wide stance GM vs chains 250kg x 5 (185kg bar + 65kg chains)
Reverse hypers 6x12
DB side bends 3x15

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Box squat vs chains 330kg x 1 + GM vs chains 250kg x 5 . 

Łańcuchy daj...
  • 13
@IntruderXXL: Mateuszu, nie boisz się że jak przyjdzie do dnia rozliczeń, do podsumowania całej sportowej kariery: ZAWODÓW, to nie zaliczysz przysiadu (notabene pierwszego boju) za głębokość? Wiadomo, od boku może to wyglądać dobrze, jednak w Polsce ciężko o aż tak wielkich zawodników. Sędziowie mogą zgłupieć jak zobaczą taką bestię przez przyzwyczajenia z dnia codziennego (same chude szczury) i SPALĄ ten piękny, arcy mocny bój jakim są Twoje przysiady. Poza tym czekam
nie zaliczysz przysiadu (notabene pierwszego boju) za głębokość? Wiadomo, od boku może to wyglądać dobrze, jednak w Polsce ciężko o aż tak wielkich zawodników. Sędziowie mogą zgłupieć jak zobaczą taką bestię przez przyzwyczajenia z dnia codziennego (same chude szczury) i SPALĄ ten piękny, arcy mocny bój jakim są Twoje przysiady


@krzysztoww: To trzeba będzie startować za granicą :) Ogólnie to jest trening, nie zawody, nawet nie przygotowania do zawodów, więc nie
Mógłbyś też ponownie wytłumaczyć technikę floor pressu, gdyż kolega @Darksed ma z nim problem. Może wrzuci nagranie, jeżeli chłopak się nie wstydzi.


@krzysztoww: Akurat on jest już WRAKIEM, więc czy to siad, czy to zwykłe wyciskanie, czy floor press... to nie dla niego jest. Walka z cieniem mu pozostała.

We floor pressie ważne żeby w pełni położyć tricepsy na podłodze, żeby ciężar przeszedł na podłogę, aby rozbić fazę ekscentryczną/koncentryczną. No i
@IntruderXXL: Rozumiem. Tak wspominam o tym Filipie, bo wiem że od dawna masz z nim kosę. Ostatnio pogorszyło się mu, prawdopodobnie ma problemy finansowe. Psychiczne jednak na 100%.

Więc nie tylko fizycznie jest wrakiem, a również psychicznie i finansowo.

Zrobiłem treningowo głupotę, bo założyłem się z nim o 50zł na czacie telegram ( https://imgur.com/35Uw3FE ), podczas gdy wyzywał moją rodzinę i mnie. Jednak przyzwyczaiłem się do tego, gdyż często trolluję w
@krzysztoww: Widzę aferka wyszła, ale zaskoczony nie jestem lol. Powiem Ci tak, nie warto się przejmować opiniami ludzi z internetu. Nic im nie udowadniać, robić po prostu swoje.
Ja pomimo ze wrzucam rzeczy tutaj, to i bez tego bym trenował, budował siłę i cisnął, po prostu uwielbiam trenować, i też chce sprawdzić na co mnie stać do czego dojdę. A że na zawodach nie byłem? Że mój total wynosi ZERO? Komu