Wpis z mikrobloga

  • 3
@dziobnij2: ja mam swoja teorie ale nie sluchaj mnie bo jestem przegrywem ze wsi nie lekarzem . Gdy spozywasz nadmiar kofeiny masz gorszy sen , gorszy sen odpowiada za mniejszy testosteron i inne hormony i większy stres co powoduje gorszą sylwetkę . Spożywanie za duzo kofeiny zwieksza kortyzol a jak jest zbyt wysoki to tez nie jest to dobre dla miesni.
Autor caffeine blues pisał ze spożywanie kofeiny zmniejsza magnez,
  • Odpowiedz
  • 1
@dziobnij2: moim zdaniem treningi dobrze wchodza po kofeinie bo nas organizm jest w trybie walki lub ucieczki i zwieksza nasza zdolnosc do wysilku i jak raz na jakis czas wypijesz jakas forme kofeiny przed treningiem to bedzie dobrze a jak nie wiem bedziesz pil 3-4 kawy codziennie to wlasicwie tak jak by organizm byl caly czas w stresie i nie miał czasi na odpoczynek
  • Odpowiedz
@Henson_: nie ma zero jedynkowych odpowiedzi w tym temacie. Pytanie ile ten osobnik pił kofeiny i jak często i jakie dawki!
Nagminne jest kiedy ludzie piją np kawe nawet o 16 czy 18 a później się dziwią, ze złe śpią. U mnie ostatnia kawa wlatuje do 13-14. I pije tylko dwie! Ale generalnie wyrzucenie kofeiny z diety na pewno poprawi sen!
  • Odpowiedz
  • 0
@DrGreen_2: no mysle ze dawka czyni trucizne mi sie udalo poki co maksymalnie 11 dni nie pic kofeiny i głebokosc snu i wysypianie sie to byla jakas magia i duzo wiecej snów
  • Odpowiedz
  • 0
@LM317K: ale dieta to nie tylko to ze jesteś gruby czy chudy z smieciowego zarcia nie bedziesz dostarczał wystarczająco witamin a to przelozy sie na wiekszy stres brain fog itp
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryskamatyska: zasypiac mozesz normalnie ja jak duzo pilem to tez normalnie zasypialem ale jakos snu jest gorsza przynajmniej u mnie i nie wiedzialem o tym dopoki nie sprobowalem rzucic kawy i wtedy lepiej sie wysypialem i wiecej snow mialem
Ale ciezko rzucic kofeine zawsze wracam
  • Odpowiedz
@Henson_: wiem że to pewnie zabobony bo chłopaki z wk piją podobno kilka energoli dziennie i nic im nie jest hehe, ale też u siebie zauważyłem znaczną poprawę życia rezygnując z kofeiny, na mnie taki dzik z wk działał jak malutka porcja a--------y
  • Odpowiedz