Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie wiem jak Ci wszyscy trenerzy piszą, żeby najlepiej trenować dane partie dwa razy w tygodniu, trenowałem barki i plecy w czwartek i chciałem dzisiaj [w niedzielę] aby stuknęło 2 razy w tygodniu, ale dalej mam zakwasy. Nie jestem świeżakiem, który dopiero rozpoczął. Nie trenowałem jedynie we wtorek i środę, czyli z dzisiejszym dniem wyszłoby 5 dni w tygodniu.

Druga rzecz o której chciałem wspomnieć, to to, że jest teraz luty i jest o wiele więcej nowych osób niż jak było w styczniu. Więc to nieprawda.
#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: jak robiłeś coś w czwartek i do dzisiaj masz domsy to albo musiałeś robić coś nowego albo nagle zrobić większą objętość niż zwykle albo zrobić po prostu za dużo, jak ktoś jest w regularnym treningu to #!$%@? nie będzie miał domsów jakiejś partii po 3 nocach na regeneracje

poza tym nawet jakbyś wziął i zaczął ćwiczyć to by ci te domsy przeszły po rozgrzewce
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja nie chodzę na siłkę, ale w jeździe konnej też miałem zakwasy ud mega jak zacząłem robić główny, długi trening skoków dwa razy w tygodniu i…

1. Po pewnym czasie się przyzwyczai ta partia mięśni do ostrej pracy N+1 razy w tygodniu, ale do tego czasu…

2. Fajnie zrobić sobie masaż sportowy raz w tygodniu, i saunę.

3. Profesjonalist(k)a od masażu sportowego może też ci zrobić igły, bańki,
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ah, I ja osobiście dzień z masażem traktuje jak dzień w którym nic innego nie zrobię poza może lekką przebieżką do sklepu czy w lato jakąś lekką kąpielą w morzu - bo wtedy mięśnie też ostro pracują.

Ale generalnie jak robisz 5 dni w tygodniu trening to na takim poziomie zaawansowania pewnie już to wszystko wiesz… także może najłatwiej będzie porozmawiać z trenerem i masażystką, ew. lekarzem sportowym?
@srul2016: no nie wiem, ja na klatce zawsze mam domsy, nawet ujmując na kolejnym treningu ciezaru, zrobiłem kiedyś test.

Temat ogólnie mnie bardzo kiedyś interesował, trening z domsami, poza odczuciami, da jakieś negatywy? Nie robić, bo mięsień jeszcze nie jest gotowy czy jeśli to jest dalej zalozmy 2x na tydzień czy 3/4 dni odstępu to mimo domsow jest już regeneracja?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8759844/

Może to jednak w drugą stronę działa na podstawie powyższego?
@mirko_anonim: Ja tam trenuje jedną partię 4-5x w tyg i nie mam zakwasów. Robię tak w sumie głównie z klatą bo lubię (odstresowuje mnie). Ale chodzi o te moim zdaniem to genetyka, zalecenia trenerów są pod osoby statystycznie przeciętne, jeden może ćwiczyć tą sama partie co 24h inny co 96h różnie bywa.