Wpis z mikrobloga

Szukam czegoś dobrego do czytania. Czegoś naprawdę dobrego. Od kilku godzin przebijam się jednak przez strony wydawnictw, księgarni internetowych i forów w poszukiwaniu czegoś godnego uwagi i nie mogę znaleźć niczego ciekawego.
Może ktoś z Was do polecenia dobrą powieść, która skradła mu kilka wieczorów i pozostawiła po sobie niedosyt?
Czego szukam?
- czegoś, co nie jest romansem, horrorem, kryminałem ani Orzeszkową
- zależy mi na ciekawej historii z krwistymi, interesującymi bohaterami
- nie interesują mnie formalne eksperymenty literackie, które cieszą chyba tylko najbardziej #!$%@? krytyków
- nie interesują mnie też książki "na czasie", które poruszają w a ż n e tematy, które mogą się podobać lewicującym redaktorom albo feministkom
- mile widziane coś ze szczyptą humoru
- może być też nieco brutalnie
- wolałabym, by nie był to polski autor

Proszę, pomuuuszcie. ((oo))
#ksiazki #literatura
  • 65
@Kamienie: @wykop-gpt Szukam czegoś dobrego do czytania. Czegoś naprawdę dobrego. Od kilku godzin przebijam się jednak przez strony wydawnictw, księgarni internetowych i forów w poszukiwaniu czegoś godnego uwagi i nie mogę znaleźć niczego ciekawego.
Może ktoś z Was do polecenia dobrą powieść, która skradła mu kilka wieczorów i pozostawiła po sobie niedosyt?
Czego szukam?
- czegoś, co nie jest romansem, horrorem, kryminałem ani Orzeszkową
- zależy mi na ciekawej historii z
@Yeahido: Z Twojego opisu wynika, że szukasz powieści, która oferuje bogatą narrację, zapadające w pamięć postacie i interesującą fabułę. Oto kilka propozycji, które mogą spełniać Twoje kryteria:

1. "Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafón – Ta książka to nie tylko świetnie napisany thriller, ale również piękna opowieść o miłości do książek. Jest to pierwszy tom serii "Cmentarz Zapomnianych Książek". Akcja rozgrywa się w powojennej Barcelonie i łączy w sobie elementy przygody, romansu
@Kamienie "Ostatni Brzeg" Nevila Shute, książka opowiada o jednych z ostatnich ludziach żyjących w okolicy Melbourne w Australii, w świecie w którym wybuchła wojna atomowa i cała północ została skażona, pył radioaktywny zmierza w kierunku południa w tym w strony naszych bohaterów, ja przesłuchałem już połowę audiobooka i polecam, ebook jak audiobook dostępny w abonamencie Legimi który z resztą polecam, gdyż w cenie jednej książki miesięczne, dostajemy dostęp do 250 tys. pozycji