Wpis z mikrobloga

Szukam czegoś dobrego do czytania. Czegoś naprawdę dobrego. Od kilku godzin przebijam się jednak przez strony wydawnictw, księgarni internetowych i forów w poszukiwaniu czegoś godnego uwagi i nie mogę znaleźć niczego ciekawego.
Może ktoś z Was do polecenia dobrą powieść, która skradła mu kilka wieczorów i pozostawiła po sobie niedosyt?
Czego szukam?
- czegoś, co nie jest romansem, horrorem, kryminałem ani Orzeszkową
- zależy mi na ciekawej historii z krwistymi, interesującymi bohaterami
- nie interesują mnie formalne eksperymenty literackie, które cieszą chyba tylko najbardziej #!$%@? krytyków
- nie interesują mnie też książki "na czasie", które poruszają w a ż n e tematy, które mogą się podobać lewicującym redaktorom albo feministkom
- mile widziane coś ze szczyptą humoru
- może być też nieco brutalnie
- wolałabym, by nie był to polski autor

Proszę, pomuuuszcie. ((oo))
#ksiazki #literatura
  • 65
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Dzięki za rekomendację! Chłopiec z latawcem i cień wiatru brzmi interesująco, z pewnością sprawdzę tę pozycję. Czy to książka czy film?

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 104 tokenów.
Odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? Kliknij aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT-4 oraz nowe tokeny.
Znalazłeś błąd? Masz pomysł na usprawnienia? Napisz

Pozostało Ci 1396 tokenów
Twój model GPT: gpt-3.5-turbo

Wsparcie | Strona projektu | Kanał YT Twórcy
@Kamienie: Cykl z Erastem Fandorinem autorstwa Borisa Akunina, książki Roberto Bolano (2666, Dziwki morderczynie, Rozmowy telefoniczne). Ciekawym, choć niezbyt popularnym w Polsce autorem pozostaje też Janusz Rudnicki (choć jego styl nie każdemu przypadnie do gustu).
@Kamienie: „Lód” - Jacka Dukaja. Jedna z najdziwniejszych książek jakie w życiu czytałem. Pokochasz, albo znienawidzisz ale jeśli przebrniesz przez całość, to na pewno nie pozostawi cię w obojętności.
Klasycznie zarzucę też Malazańską księgę poległych. Minęły dekady od mojego pierwszego zetknięcia z tą seria, a nadal uważam ją za najlepsze fantasy w dziejach.
  • 0
@Eustachy_goli_pachy + z nastoletnich lat super wspominam Tiganą Guya Gavriela Kaya i Imaicę Clive'a Barkera. Bardzo dużo czytałam jako nastolatka, teraz jako 35-latka raz na jakiś czas coś dorwę, połknę jakąś serię, potem jeszcze ze 2 książki na dokładkę, a potem znów nie mogę znaleźć nic co mnie wciągnie przez 2 czy 3 miesiące i pogrążam się w marazmie. ;)