Wpis z mikrobloga

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie #rod jako w miarę świeży (2021) działkowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Największa patologia to:
- odsprzedaż tego ludziom którzy wiadomo że będą tam mieszkać (nie możesz sprzedać swojego roda bez zgody zarządu, więc mają nad tym jakąś władzę - w praktyce ludzie i tak mieszkają cały rok). Te zakazy są tak #!$%@? ze teoryetnicze Wasza partnerka/żona nie może wejść na działki jak was nie ma xDDD juz nie mowiac o znajomych ktorych prosicie o podlanie kwiatków (przerabiałem to)
I ja nie mam nic do ludzi co sypiają sobie tam w lato (w sumie to tacy ludzie nie są problemem rodów), tylko mówimy o ludziach co sie tam meldują i mają główne miejsce do życia - to jest serio patologia

- zakazy wchodzenia na rod - złodzieje, bezdomni i inny margines i tak przeskakuje te śmieszne bramki, a otwarcie tego zmieniłoby podejście ludzi do rodow (jestem mocno za tym)

- Brak realnego wymuszania przez zarządy dbania o działki - korzystają z tego tylko jak chcą kogoś przycisnąć o coś (np. my robiliśmy mała renowacje naszego miejsca na grilla to sie #!$%@? że nie wyrwane są chwasty, gdzie kawałek dalej działka tak zarośnięta że nic nie widać XDD a zabolało ich to, że płyty nowe kładliśmy -> myśleli, że betonujemy działkę, a wymienialiśmy tylko na nowe)

- Brak realnego wymuszania szamb - na wszystkie rody które oglądaliśmy żaden poza jednym nie miał szczelnego szamba z certyfikacją. Albo nie miało nic (panie wszyscy tu walą do rowa), albo była beczka/szambo betonowe z dziurami (panie, po co ma bezckowóz wjeżdżać tu, samo schodzi hehe). Co roku niby ma być kontrola, i gówno jest a nie kontrola.

- A wszystko powyższe to z reguły stare pryki na stanowiskach w zarządzie które się po prostu w nim zasiedziały.

Naprawienie 4 powyższych punktów mogłoby zrobić z tego całkowicie bezkosztowy teren zielony dla ludzi z różnorodną roślinnością, kto by chciał bez problemu by kupił działke (nie dbasz -> tracisz), a rządzący nie mieliby argumentu żeby to zaorać

Ale jak jest wiadomo, i pewnie ostatecznie skończy się zaoraniem. Tylko obecnie rody mają jeszcze kilkanaście/dziesiąt lat dzierżawy i skrócenie tego okresu wymusi wypłaty odszkodowań (i nie mówimy tu o krzaczku za 5zł tylko betonowym domu za kilkadziesiąt tysięcy).

#nieruchomosci
Rabusek - Chciałbym wypowiedzieć się w temacie #rod jako w miarę świeży (2021) działk...

źródło: 000HF69RO2BBPM06-C122-F4

Pobierz
  • 9
@Rabusek o czym ty piszesz? niech je zlikwidują i zrobią parki, nie widzę tego że rozbierane jest ogrodzenie i jakiś Janusz sobie chodzi po mojej działce albo robi tam grila z Grażynka bo to teren otwarty

co do toalet to na moje działce jest toitoi w okresie wiosna-lato i jest zakaz budowy własnych latryn itp.

mieszkanie na działce jest niezgodne z regulaminem większości rod nawet jak nie podlegają pod pzd

mam działkę
mkorsov - @Rabusek o czym ty piszesz? niech je zlikwidują i zrobią parki, nie widzę t...

źródło: temp_file2595071057936043588

Pobierz
nie widzę tego że rozbierane jest ogrodzenie i jakiś Janusz sobie chodzi po mojej działce albo robi tam grila z Grażynka bo to teren otwarty


@mkorsov: nie mowie o wchodzeniu na teren dzialek a na alejki. Oczywiscie ze teren jest twoj, teren pomiedzy (alejkowy) jest zarządu i bez problemu mogliby go otworzyc

co do toalet to na moje działce jest toitoi w okresie wiosna-lato i jest zakaz budowy własnych latryn itp.
Czyli w sumie potwierdzasz wszystkie "stereotypy" o rodach.


@Anien: Tylko ze to nie stereotypy a fakty. Tak samo jak faktem jest, ze ludzie ktorzy wynajeli te dzialki maja do nich prawo jeszcze kilkanascie/dziesiat lat (my np do 2050), i to nie jest taka prosta procedura jak rozporządzenie i likwidacja. To miliony złotych rekompensat