Wpis z mikrobloga

Powierzchnia parków/terenów zieleni (miejsc dostępnych dla 2 milionów mieszkańców) w #warszawa : około 930 hektarow


@Paayor: IMO trochę nieuczciwe porównanie, bo sporą cześć Warszawy zajmują lasy, które są dobrze urządzone pod względem rekreacyjnym, a to pewnie 2, jak nie 3 razy więcej niż same parki.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@emre899: przecież to polityczny trolling. Budowanie nastroju przeciwn PZD (swoją drogą to jest dobre państwo w państwoe, polecam choć raz wbić na zebranie), od dawna są zakusy na ROD, miasto ma debet w kasie, bombowe projekty które miały dać kolejną kadencję leżą, miasto sparaliżowane, trzeba ostatni wał z koleżkami zrobić, przy okazji swoją pajdę odkroić, bo pisowski chad już czeka za rogiem żeby wysadzić Trzaskowskiego z siodła.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Paayor: Hurr durr parki. Polecam zobaczyć, jak wyglądają istniejące - łyse trawniki, mało krzaków, bo jeszcze ćpuny bedo se tam wstrzykiwać marihuanen, rachityczne drzewka, pojedyncze, zdezelowane ławki. Miasta nie mają kasy na obrobienie tych parków, które już istnieją, a co dopiero takiego dodatkowego areału.

Tymczasem rody są obrabiane siłami i środkami osób prywatnych i obsadzone zielenią znacznie gęściej. Moim zdaniem trzeba je zreformować, a nie likwidować - otworzyć, żeby można było
  • 1
@motokate: w Warszawie większość jest zadbana, jedynie skaryszewski mógłby dostać jakiś nieduży upgrade, ale teraz też ma fajną naturalna formę.
Pomysł przerobienia ich na wolnostojące obiekty bez żadnych ogrodzeń jak najbardziej tak, coś na styl domków letniskowych u jednego właściciela.
Powierzchnia parków/terenów zieleni (miejsc dostępnych dla 2 milionów mieszkańców) w #warszawa : około 930 hektarow


@Paayor: podałeś tylko powierzchnię parków, a napisałeś też "/terenów zieleni". Zakładam, że posiłkowałeś się danymi stąd. Wg danych BIPu z 2022 zagospodarowanych terenów zielonych jest 1066 ha, niezagospodarowanych 2862 ha. Dodaj do tego lasy i inne tereny zielone. Taki Lasek na Kole to 43,19 ha w środku miasta z placami zabaw dla dzieci,
framugabezdrzwi - >Powierzchnia parków/terenów zieleni (miejsc dostępnych dla 2 milio...

źródło: 312132132

Pobierz
@Paayor: w Łodzi nie lepiej

Liczba i położenie łódzkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Wszystkie łódzkie ogrody zajmowały łącznie powierzchnię 718,08 ha, co stano- wiło 2,54% powierzchni miasta.

Obecnie w Łodzi istnieją 33 parki miejskie, zajmując łącznie powierzchnię 501.5 ha, nie licząc lasów miejskich, ogrodów działkowych, zieleńców i innych ogrodów. Wśród nich 11 zostało wpisanych do rejestru zabytków.


Ale przynajmniej lasów sporo

Ogólna powierzchnia lasów na terenie RDLP w Łodzi wynosi około 440