Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programista15k #programowanie #pytaniedoeksperta #zalesie #naukaprogramowania

Mirki pomocy bo nie wiem co robić

skończyłem studia na PP zrobiłem dziesiątki kursów - bootcampa , kurs Praktyczny Python i wiele wieli innych (łącznie wydałem na nie ~17 tysięcy) 12 własnych projektów takich jak zmonetyzowana strona do generowania obrazów z AI, sklep internetowy coś w stylu olx, własna platforma do social mediów itp.

Od czerwca wysłałem ponad 400CV na Python Backend Developera i byłem na 3 rozmowach rekrutacyjnych - w jednej HR urwał kontakt, w drugiej przeszedłem do 4 etapu (było ich 7) a 3 odrzuciłem bo nie spełniała moich oczekiwań bo za 7 lat nauki zaproponowali mi: 3 miesiące okresu próbnego + jak się sprawdzę to 4000 brutto XD

Jestem już wykończony tym wszystkim, tyle lat się uczyć po nic gdzie koledzy co poszli na elektronikę czy koleżanki które poszły na zarządzanie z którego na wykopie tak się śmieją mają już pracę i przynajmniej 2 razy tyle ile mi proponują.

Nie wiem czy uczyć się fullstacka (obecnie umiem tylko podstawy frontendu, zawsze wolałem backend) czy rzucić to w #!$%@? i robić magistra z kulturoznawstwa bo tam prędzej dostanę pracę



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim
@rrobot

Niestety, ale jest tyle chetnych, ze moze ta minimalna krajowa wydaje sie dla was smieszna, ale takie niestety są realia skoro firma dostaje nie wazne na co 500-1000cv. Wsrod nich sa osoby jak op, ktory ma jednak wieksze potrzeby finansowe (i sie nie dziwie bo wiele ludzi je ma) i za te 4k brutto (kokretniej 4300 brutto od lipca bo tyle jest minimalna), nie da rady przezyc.

Ale tez sa
@Ulyssos: też mi sie to nie klei. Przeciez obecnie wiele firm z automatu odrzuca CV na staże w ktorym nie ma studiów informatycznych co ucina liste kandydatkow o minimum 70%. Juz kilka lat temu jak zaczynalem w branzy to rekrutywki tak robiły xd Ale wtedy jeszcze bootcampowicze wdychali kopium ze studia nic nie dają.
@Ulyssos: kiedyś to faktycznie studia informatyczne były co najwyżej dodatkiem na + dla kandydata, ale dało się bez nich normalnie znaleść pracę

dzisiaj bez studiów to możesz co najwyżej zarabiać kable RJ-45 w software housie