Wpis z mikrobloga

@GratisLPG: Ja kiedyś: musisz różne spróbować, mówię Ci bo różne som, ja różne robię i jeszcze są window managery różne i różne desktop environment, mówię Ci weź LinuxFromScratch zrób
Ja po latach w korpo na sysadmince: Ubu/Deb albo RH, każ mi robić w czymś innym to Cię wyśmieję
  • Odpowiedz
  • 13
@onomatopeja_w rok linuxa trwa odkąd zacząłeś w kiblu walić konia pod filmiki na telefonie z androidem.
Wypadało by wspomnieć że steamdeck śmiga na linux i jest zajebiście, w trybie pc nawet edytowałem stl na darmowym sofcie i nie mam nic w stronę tego os do zarzucenia.
Ludzie którzy nabijają się z tekstu "rok linuxa" to technologiczne ameby.
  • Odpowiedz
@GratisLPG: może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego prace nad tymi linuxami wszystkimi prowadzą do niczego?
Chyba 20 lat minęło kiedy w ogóle zapoznałem się z ubuntu i dalej te systemy to są jakieś gówna dla prawiczków-domatorów.
Żadnego konkretu - sterowników brak, dopracowanego uxui brak, jakichś zaawansowanych technologii pozwalajacej grać w gry NATYWNIE - brak, teraz wchodzi sztuczna inteligencja i tez żadnych rozwiązań procesorowych, żadnej alternatywy dla windowsa. Bezpieczeństwo windy się na tyle
  • Odpowiedz
@smallboobslover do niczego prowadzą opensorce've utopijne projekty, steam os, chrome os, android to wszystko jest linux.

Samych androidowych urzdzeń według google w 2021 było ponad 3 miliardy.

Na dzień dzisiejszy nie potrafię ci powiedzieć ile jest chromebooków ale ta liczba to "w #!$%@? albo więcej"...

Stemdeckow od premiery jakieś jest 3 miliony, a to jest chyba najbliższe co może być do linuxa kompatybilnego z grami na winde.

To że nonprofitowe dystrybucje nie
  • Odpowiedz
Żadnego konkretu - sterowników brak, dopracowanego uxui brak, jakichś zaawansowanych technologii pozwalajacej grać w gry NATYWNIE - brak


@smallboobslover: używałeś czy tylko tak gadasz? Najnowszy Dell i wszystko śmiga, nie brakuje żadnego sterownika. Na windzie musiałem doinstalowywać. Gry na linux działają ale to nie system do gier

teraz wchodzi sztuczna inteligencja i tez żadnych rozwiązań procesorowych, żadnej alternatywy dla windowsa.


@smallboobslover: Ai oraz kontenery działa natywnie tylko na linux, nikt
  • Odpowiedz