Wpis z mikrobloga

Jaka nagonka na RODOSY XD #rod

Już tłumaczę dla tych nie w temacie:

PART 1.
NIERZĄD wymyślił miejskie plany zagospodarowania na nowo. W ciągu 2 lat mają powstać nowe plany + wymyślono, że w tych nowych planach nie będzie można zmieniać działek rolnych na budowlane.

To znaczy, że jak zostawią ROD jako ROD to do końca świata nie będą mogli tam postawić bloku i miasta się boją, że zostaną im działki w bogatych dzielnicach z którymi nic nie można zrobić (znaczy zarobić) więc chcą to jak najszybciej przekształcić i spieniężyć.

PART 2.
KORYTARZE POWIETRZNE. Tyle się wszyscy srają o ekologie, przeszkadzają im piece, stare samochody, prywatny transport. Chcecie tylko krzaczków, ścieżek rowerowych i zwężania ulic a tu nagle wszystkim przeszkadza teren zielony.

HIPOKRYZJA

RODosy to głównie trawka, krzewy, małe drzewka i małe domki i nawet jeżeli uważacie, że drzewa parkowe robią lepszą produkcję tlenu to tutaj w rodosach jest totalnie niska zabudowa i JEST TO MIEJSCE GDZIE MOŻNA PRZEWIETRZYĆ OKOLICĘ. Zasraj dzielnicę blokami i się potem dziw czemu powietrze stoi. A bo wszyscy debile nie rozumiecie, że potrzebne są takie dziury w zabudowie.

A z resztą jakim idiotą trzeba być aby popierać deweloperów

#rod #polska #patodeweloperka #nieruchomosci
SzubiDubiDu - Jaka nagonka na RODOSY XD #rod 

Już tłumaczę dla tych nie w temacie:

...

źródło: 6256e20f884fc_o_full

Pobierz
  • 48
@SzubiDubiDu: Napisałem jasno. Część tego przerobić na zabudowę. Część na parki. Tereny na nowe RODosy dać w miejscach gdzie nie ma sensu iść z budową albo faktycznie na obrzeżach miasta. Kolejnej części nie ruszać bo jest już w miejscach które faktycznie są obrzeżami miasta albo nie ma tam jak zbudować czegokolwiek ze względu na grunty.

Masz tu przykład wizualny. Teren 2,3 km od centrum Wrocławia. Obok postawione bloki od 5 do
Darth_Gohan - @SzubiDubiDu: Napisałem jasno. Część tego przerobić na zabudowę. Część ...

źródło: a1

Pobierz
Mieszkam tuż obok dużego ROD dzięki czemu mam możliwość słyszeć jak rano ptaszki ćwierkają.


@NiebieskiWStringach: mam ROD po drugiej stronie niewielkiej rzeki. W lato wrzaski, muzyka #!$%@?ąca do rana i interwencje policji co godzinę a w zimę smród palonego syfu z co drugiej altanki. Wolę jak to zaorają. Mogą nawet wypalić z wiosenną trawą razem tymi drewnianymi kurnikami co na nich stoją
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

To co proponujesz jest bardzo dobrym pomyłem i rozwiązaniem. Ale dam sobie rękę uciąć że będzie odwrotnie.


@darandol: No ja bym nie był taki pewny że tej ręki na pewno byś nie stracił. Ludzie bardziej patrzą władzy na ręce. Natomiast nawet jeśli tam by powstało tak jak piszesz to by oznaczało, że gdzieś te bloki nie powstały zaraz przy granicach miasta, a to też by był jakiś zysk dla wszystkich.

@
No ja bym nie był taki pewny że tej ręki na pewno byś nie stracił. Ludzie bardziej patrzą władzy na ręce.


@Darth_Gohan: To że patrzymy na ręce wcale nie znaczy, że nie zrobią po swojemu.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27931485,mial-byc-park-kieszonkowy-powstaje-blok-mieszkancy-prokocimia.html

https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/wlochy-kiedy-nowy-park-petycja-chroscickiego-aleia-4-czerwca-1989-ratusz-marek-szolc_qDO4OIjaNmoCKOQcuC75

Bloków nie stawia się wszędzie tylko trzeba brać pod uwagę choćby korytarze powietrzne do wietrzenia miasta. To, że bloki tu powstaną nie oznacza że są potrzebne.
miasta się boją, że zostaną im działki w bogatych dzielnicach z którymi nic nie można zrobić


@SzubiDubiDu: przecież jak to nawet przejdzie to ROD będzie można zamienić na park, wiele z tych nagle super aktywnych kont pisze o parkach, więc można poczekać aż nie będzie ich można zamienić na działki budowlane i wtedy skasować, sytuacja win-win skoro spamującym przecież zależy na parkach
@darandol:

Bloków nie stawia się wszędzie tylko trzeba brać pod uwagę choćby korytarze powietrzne do wietrzenia miasta. To, że bloki tu powstaną nie oznacza że są potrzebne.


Korytarze powietrzne są potrzebne. To jest jasne. Natomiast naprawdę nie każdy ROD jest postawiony na korytarzu powietrznym. Do tego jak jest korytarz i na nim stoi ROD nie ma problemu zrobić tam parku bo jeden teren zielony zamieniasz drugim.

W pierwszym znowu chodzi o
przecież jak to nawet przejdzie to ROD będzie można zamienić na park, wiele z tych nagle super aktywnych kont pisze o parkach, więc można poczekać aż nie będzie ich można zamienić na działki budowlane i wtedy skasować, sytuacja win-win skoro spamującym przecież zależy na parkach


@Deska_o0: ale jak już przeczekamy ten moment i już nie da się przerobić rodosu na budowlankę to wtedy okaże się, że park wcale nie jest potrzebny
@SzubiDubiDu: Dziękuję za wyjaśnienie, bo już myślałem, że wykopki znowu znalazły sobie wroga z dupy po osobach z tatuażami i dziewczynach ubierających się luźno.
A co do RODów to jako osoba mieszkająca w pobliżu miejsca, gdzie na każdej wolnej działce stawia się betonowy kloc bez planu zagospodarowania przestrzennego popieram Twoje zdanie. Każdy sposób na walkę z patodeweloperką jest dobry. Dodałbym jeszcze, że jak ktoś chce zrobić grilla, to może pójść właśnie