Wpis z mikrobloga

@Yuri_Yslin

@Krupier: to nie są żadne wady. Po prostu brak wyobraźni blokersa, który będzie p***dolil o koszeniu, ale nie wpadnie na to, by kupić robota za 3k, który zrobi to za niego.


Pozdro.


Przecież wyraźnie napisałem, że dla mnie to są wady. Jesteś w stanie ogarnąć, że inni ludzie mogą mieć inne podejście do życia i wcale twoje nie jest jedyne słuszne czy cię to przerasta?
@Krupier: a czy Ciebie przerasta prosty fakt, że nie musisz w ogóle tego robić w domu, bo można to zautomatyzować?

Wiesz, ile razy kosiłem trawę i odśnieżałem u siebie? Zero.

Więc co jest tą wadą dokładnie?
@Yuri_Yslin to super, ale kto powiedział, że każdemu pasuje życie jak tobie?

Ja wolę wydawać pieniądze na co innego niż dom i związane z nim sprawy.

Dlatego trzeci raz powtórzę - dla mnie to są wady, wolę mieć mieszkanie i osobną działkę rekreacyjną. Tym bardziej, że ten dom to i tak płot w płot z innym domem.
, ale kto powiedział, że każdemu pasuje życie jak tobie?


@Krupier: przecież nie chcesz odśnieżać i kosić.

Super. Ja też nie chcę i tego nie robię.

To gdzie ta wada dokładnie? :) wygląda na to, że właśnie pasuje ci dokładnie takie życie, jak mi.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
Ceny nie spadają bo developerzy windują marże, obecnie są największe od przynajmniej kilkunastu lat, może i nawet największe w historii. Tani kredyt BK2 jedynie tylko spowodował że je jeszcze bardziej podnieśli. W Krakowie jakieś paręnaście procent mieszkań stoi puste (70 tysięcy) głównie dlatego że jest kupione tylko pod inwestycje. I ty liczysz że jak w takich patologicznych warunkach oddasz developerom działki po ogródkach działkowych to ceny mieszkań magicznie spadną? xD
https://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/w-krakowie-jest-70-tys-pustych-mieszkan-inwestorzy-rezygnuja-z-wynajmu-rozmowa_49175.html
Fennrir - @GlebakurfaRutkowskiPatrol 
Ceny nie spadają bo developerzy windują marże, ...

źródło: F_r7mclXUAApX_O

Pobierz
Ceny nie spadają bo developerzy windują marże,


@Fennrir: A mogą windować marże bo zwyczajnie podaż nadal jest niewielka do popytu i jest mała konkurencja na rynku. Jakbyś miał większą podaż różnorodnych podmiotów to musiałyby konkurować cenami. A najprościej je zbić na marży zwiększając efekt skali. Marżą brutto jest wypadkową przychodu i kosztów. Jak zmniejszasz koszty w branży? Skalą. Kto ma najtańsze mieszkania na rynku? Najwięksi deweloperzy którzy budują najwięcej i najtaniej.
Nie możesz zakazać kupowania pod inwestycje. No chyba, że jesteś komunistą.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
No wiadomo, każda próba uregulowania dzikiego kapitalizmu to od razu komunizm. Jak najbardziej można zakazać, a przynajmniej ograniczyć takie praktyki, chociażby katastrem od trzeciej nieruchomości przez co stają się one ciężarem. Oczywiście jak ktoś ma dzieci to może próbować obejść przepisaniem na nie, ale to osoby prywatne, fundusz inwestycyjny już raczej nie bardzo ma co w takiej sytuacji zrobić