Wpis z mikrobloga

Feministki nie potrafią pogodzić się z tym, że w PL nie muszą już o nic walczyć.


@SgtPepper1942: no faktycznie xD Nie chcę mieć już dzieci, ale nie mogę podwiązać sobie jajowodów. Za to jeśli zajdę w ciążę i płód będzie miał wadę to nie mogę go usunąć. Wtedy czeka mnie trudna ciąża i śmierć dziecka albo zajmowanie się chorym dzieckiem do końca życia. Faktycznie nie ma o co walczyć.
@WielkiNos: Prawda, to przypadek gdzie rzeczywiście odmawia się kobiecie zabiegu medycznego, gdy mężczyzna ma do analogicznego dostęp. Doprecyzowując, mężczyzna może zrobić sobie wazektomie na zawołanie, do podwiązania jajników potrzeba zgody lekarza i medycznych podstaw.
>


nie mają prawa decydowania czy mogą donieść ciążę czy ją przerwać.


Nie mają prawa zostać księdzem w kościele katolickim w Polsce.


@leeaxe 1 - ja tym bardziej
2 - a to chyba proszę pisać list do Watykanu.

Jeżeli nie trollujesz to radzę iść na terapię do kogoś kto potrafi stosować empatyczna konfrontacje.
i ta błoga cisza gdy zapytasz takiej k0biety, jakich to praw ona nie ma, które mają mężczyźni.


@jfrost: nie no jak - a prawo kobiet do rownego wieku emerytalnego to gdzie? A prawo kobiet to równych norm w pracy to gdzie? Dużo można by wymieniac, np. służba wojskowa - też kobiety są dyskryminowane poprzez brak obowiązkowej kwalifikacji wojskowej
@leeaxe #1 Nic dziwnego, bo to nie tylko ich dziecko i w takim wypadku zgody powinien udzielić również mężczyzna.
#2 Przecież są zakonnice… jakoś nie słyszałem bólu dupy facetów, że nie mogą zostać zakonnica Lol
#3 Przytlaczającą większość facetów to szczególnie obchodzi a na bank nie sa przeciw
@leeaxe

@jfrost

> i ta błoga cisza gdy zapytasz takiej k0biety, jakich to praw ona nie ma, które mają mężczyźni.


nie mają prawa decydowania czy mogą donieść ciążę czy ją przerwać.


Nie mają prawa zostać księdzem w kościele katolickim w Polsce.


Nie mają prawa wziąć ślubu z kobietą. Chłop może xP


To takie trzy proste bez myślenia. A Ty możesz pomyśleć i znaleźć więcej


O kurrr, aż trzeba zachować screena tych idiotyzmów
@WielkiNos: takiej patologicznej matce należy natychmiast zabrać dzieci

Już pominę fakt, że to kobiety mają więcej praw, dodatkowo mając mniej obowiązków, co jest zapisane zarówno w konstytucji, jak i szeregu ustaw.
nie mają prawa decydowania czy mogą donieść ciążę czy ją przerwać.


@leeaxe: ja jako facet też nie mogę decydować czy mogę donieść ciążę czy ją przerwać - może z trochę innych powodów niż kobiety (bo nie mogę w ogóle zajść w ciążę) ale mimo wszystko nie mogę więc raczej jest to równouprawnienie