Wpis z mikrobloga

Prawda, to przypadek gdzie rzeczywiście odmawia się kobiecie zabiegu medycznego, gdy mężczyzna ma do analogicznego dostęp. Doprecyzowując, mężczyzna może zrobić sobie wazektomie na zawołanie, do podwiązania jajników potrzeba zgody lekarza i medycznych podstaw.


@Worm91: bo te zabiegi są nieporównywalne. Jeden to odwracalna korekta, drugi to trwałe, nieodwracalne okaleczenie. W medycynie po prostu nie ma miejsca na trwałe okaleczenia z powodu widzimisię pacjenta.
nie mają prawa decydowania czy mogą donieść ciążę czy ją przerwać.


Chłop też nie ma takiego prawa xD
A tak na poważnie, jestem za aborcja do 3m.
Tylko pytanie było o prawa, które mają mężczyźni, a nie mają kobiety.

Nie mają prawa zostać księdzem w kościele katolickim w Polsce.

I nie mają prawa zostać imamem, albo rabinem. Na całej planecie.
Faceci nie mogą zostać zakonnicami za to.

Nie mają prawa wziąć ślubu
przecież by tego nie zmyśliła, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PlesniakPospolity to akurat nie zmyślone. Każdy chłop ginekolog, u którego byłam zawsze pytał kiedy ciąża. Jak jednemu powiedziałam, że nie planuję to nawet skomentował, że będę tego żałować. Ciąża jest dla facetów ginekologów lekiem i odpowiedzią na wszystko.
@WielkiNos: Z kolei moja #!$%@?#_&ęta siostra mieszkająca we Francji (oświecona zwolenniczka uśmiechniętej Polski, płakała na filmie "Zielona Granica" itp) nawciskała kiedyś kilkuletniej córce, że "w Polsce dzieci giną w lesie". Jej córka bała się później jechać do lasu na grzyby jak przyjechała do Polski.