Wpis z mikrobloga

@random_acc_vikop: procedura wyglada tak, ze skladasz wnioski i ci mowia ze dostaniesz kredyt albo nie dostaniesz i tyle. Jak dostajsz to masz X dni na podpisanie umowy kredytowej. Kalkulatory pokazuja ile bedziesz placil raty, natomiast to czy dostaniesz czy nie to juz kwestia analizy w banku wniosku i tutaj trzeba poczekac na decyzje
  • Odpowiedz
@mickpl: ehh kiedyś to były czasy można było brać kredyt po same kule czyli 50% zarobków netto. Dziś ledwie bym dostał to co miałem w 2014;)
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1: Tylko że ja chciałbym podejść odwrotnie do tematu - nie mam upatrzonego żadnego lokum. Chciałbym się dowiedzieć jaki realnie kredyt mogę dostać i na podstawie tego rozglądać się za czymś w tych pieniądzach.

Idealny scenariusz to taki że gadam z bankiem/gościem od kredytów, mówię mu ile zarabiam, jakie są dane dotyczące mojej firmy, ile mam kasy na wkład własny i dostaję wiadomość że np mogę dostać kredyt na 600k i
  • Odpowiedz
@random_acc_vikop: no to już bardzo mocno zależy - banki liczą od 30 do 90% przychodów z ryczałtu dlatego dla jednego banku będziesz zarabiał 5 tys. a dla drugiego 15 tys. Ja bym próbował w ING bo tam chyba po odpowiednim PKD dla programistów ta zdolność wychodzi sensowna pewnie nawet koło miliona Ci wyjdzie. Oczywiście na działalności musisz nieprzerwanie ją prowadzić od min. 12 m-cy (drogie oferty) najlepiej 2 lata (ING, Citi
  • Odpowiedz
@grek_zorba: Ok, dzięki. Jeszcze jedno pytanie, czy jest sens iść do swojego banku? Tzn. czy bank w którym mam konto prywatne oraz firmowe może przychylniej spojrzeć na zdolność na ryczałcie przez to że jasno widzą jakie mam wpływy i wydatki?
  • Odpowiedz
Jak dokładnie wygląda procedura kredytu hipotecznego?


@random_acc_vikop:
etap pierwszy – depresja lekka. Nastój chorego jest obniżony przez większą część czasu (bez konkretnej przyczyny).
etap drugi – depresja umiarkowana. Chory przestaje odczuwać radość życia.
etap trzeci – ciężka depresja. Zakup nieruchomości.
  • Odpowiedz
@random_acc_vikop: ta, dzwonisz do banku i mówisz że chcesz kredyt. Ale chcesz najpierw zobaczyć na ile możesz dostać itd. I na maile te propozycje żeby dali. Odpowiadasz na ich pytania i oni ci wyliczaja. Później jak zadzwonia z pytaniem co dalej to mówisz, że jednak się nie zdecydowałeś i tyle gdyby pytali
  • Odpowiedz
@random_acc_vikop: W pierwszej kolejności warto zacząć do sprawdzenia zdolności kredytowej, czyli maksymalnej kwoty kredytu jaką możesz otrzymać.

W przypadku działalności gospodarczej rozliczanej ryczałtem nie obliczysz samodzielnie zdolności kredytowej. Wstępnie możesz skorzystać z mojego ostatniego porównania https://wykop.pl/wpis/71514219/czesc-przygotowalem-kolejne-porownanie-zdolnosci-k

Dalsze kroki będą się różniły w zależności od tego czy planujesz nabyć nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Na rynku wtórnym w pierwszej kolejności należy zweryfikować stan prawny nieruchomości, czyli ogół praw związanych z nieruchomością.
  • Odpowiedz
@random_acc_vikop: najlepiej idź od razu do dobrego doradcy i on Ci zrobi zestawienie i podpowie bo dużo wychodzi w praniu, a na ryczałt różnie patrzą.

Jak byś chciał dom, a nie mieszkanie to np. na duże działki +20a chcą minimum 20% wkładu, czasami 30%. A na duże działki powyżej 1ha to w ogóle nie bardzo dostaniesz kredyt.

Tak więc dobrze jest chociaż z grubsza wiedzieć czego byś chciał, czy mieszkanie, czy
  • Odpowiedz