Wpis z mikrobloga

Najlepsze w tym wszystkim nie jest to jak polski rząd wyleszczył spadkowiczów i oszczędzających ale jak pięknie wyleszczyli sam Goldman Sachs. Sprzedając RYBOG w 2021 to właściwie jak sprzedaż w dołku patrząc z dzisiejszej perspektywy. Jakby potrzymali jeszcze 2 lata, to by byli 400% do przodu.
Ale psycha siadła i nawet oni nie wierzyli, że w Polsce rząd wyda ostatnie zaskórniaki na dopłaty, ale nie da upaść deweloperom.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
enten - Najlepsze w tym wszystkim nie jest to jak polski rząd wyleszczył spadkowiczów...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-12 o 11.27.01

Pobierz
  • 8
@enten:

no i czego to dowodzi?

ze nie istnieja podmioty/jednostki co "wiedza".... nie ma czegos takiego w gospodarce jak pewniaczki i zawodowcy sie myla. Roznica miedzy nimi a reszta jest tak, ze statystycznie myla sie rzadziej, a im ktos lepszy tym troche rzadziej sie myli. Mysleli ze robia dobrze, a sie okazalo ze inne czynniki przewazyly, ich model mowil im ze to sluszna opcja, ze gdzie indziej zarabia wiecej i... i
@acpiorundc:

a co to znaczy u Ciebie dobrze myslec?... dobrze, to znaczy ze przyjeli taki model, ktory w okreslonym horyzoncie czasowym sie po prostu sprawdzil. Problem polega na tym, ze jak to analitycy mowia: anliza wsteczna ZAWSZE skuteczna, albo po co sa prognozy ekonomiczne? zeby nie tylko meteorolodzy nie mylili sie wiecznie....

Jakby ktos 2 tygodnie tmeu robil model - to by mu wyszlo, ze do gory, dzis po gadaniu tuska
@del855: bardziej mi chodziło o dane z 2021 i na jakich podejmowali decyzję. Wiesz oni mieli pewnie więcej danych porównali np. do Niemiec i im wyszło, że będzie spadać i lepiej sprzedać biznes. W DE się sprawdziło a u nas nie, bo BK2%. Dlatego Twój argument:

ze nie istnieja podmioty/jednostki co "wiedza".... nie ma czegos takiego w gospodarce jak pewniaczki i zawodowcy sie myla.


jest bardzo trafny.
bardziej mi chodziło o dane z 2021 i na jakich podejmowali decyzję. Wiesz oni mieli pewnie więcej danych porównali np. do Niemiec i im wyszło, że będzie spadać i lepiej sprzedać biznes. W DE się sprawdziło a u nas nie, bo BK2%. Dlatego Twój argument:


ja sie odwolalem bardziej do gieldy, ktora tez ponoc "wie" bo wyprzedza rynek - guzik wie, po prostu panicznie/eurofycznie reaguje na zle i dobre dane, wiec nim