Wpis z mikrobloga

@RitmoXL: ciekawe jak by dzisiaj wyglądało WRC gdyby nie zakazali grupy B. Może coś na wzór hillclimb w usa. Szkoda, że nie ma praktycznie wyścigów bez regulacji jak hillclimb pikes peak. Kiedyś chyba can-am było bez regulacji, dzisiaj już tylko zakazy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@The_Rainman Myślę, że prędzej czy później by zakazali. Grupa S miała być takim właśnie szaleństwem gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Lancia miała bestie ECV a Audi też coś budowało i to do grupy S i do B. Natomiast te auta były już dość trudne w opanowaniu i a sam rozwój technologii nie pozwalał na takie systemy bezpieczeństwa jak te współczesne. Myślę, że gdyby grupa B przetrwała choćby do początku lat 90
  • Odpowiedz
@RitmoXL: ja w ogóle kocham anomalie wszędzie i chyba najwięcej się jeszcze ostało w USA. W wrx np jak mają te przeskoki nad sobą xD indy500 i Daytona500 są czymś nie do pomyślenia w Europie. Kiedyś była taka seria cart, gdzie bolidy miały tyle koni, że z tego co pamiętam na torze talladega, kierowcy musieli wstrzymywać oddech przed zakrętem, bo było na zakręcie takie przeciążenie, że nie dało się oddychać
  • Odpowiedz