Wpis z mikrobloga

#pracazagranica #emigracja
Ile zarabiacie NETTO pracując za granicą i jaką pracę wykonujecie?
Zastanawiam się czy zarobki 1850€ NETTO +dodatki za godziny i święta są warte tego aby wyemigrować i pracować typowo fizycznie. Ale chciałbym mieć jakieś porównanie z kimś kto pracuje za granicą. Głównie interesują mnie #niemcy #holandia ale i Skandynawia.
  • 10
@siemanko0: @Damasweger @lubiczklan W Holandii najniższa stawka za godzinę, to 13,27 brutto, netto za 160 godzin pracy wychodzi 1950 euro (przy 40 godzinnym tygodniu pracy, w niektórych branżach jest ustalony krótszy, ale nawet jak się będzie pracować 40, to wyjdzie nieco mniej, bo za nadgodziny wychodzi mniej, niż za normalną godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
@MegaZU0: Pytanko. Ten pokój jest jednoosobowy? Zapewniony przez agencję? Jakby mi nie zależało na odkładaniu ale wynajmie jakiejś kawalerki i życiu byłaby szansa tam coś wynająć? Po jakim czasie? Czy jedząc gdzieś w barze na mieście budżet się spina?
@cotozazycie: pokój jest duży z kingsize bed i własną łazienka z prysznicem i to zapewnia mi firma bo nie pracuje przez agencje.

W Irlandii na minimalnej masz 433€ netto tygodniowo, na jedzenie z obiadem w chińczyku czy kebabie tygodniowo wydasz ze 100€ pokój od 500 do 800 (dublin więcej o jakieś 400).

To 130 ci zostanie tygodniowo.