Wpis z mikrobloga

#kanalzero #stanowski #ukrytaopcjapis

Srednio w to mi sie chcialo wierzyc, ale najpierw wywiad z Duda, pozniej debata o CPK, ktory jest pewnie waznym projektem, ale nawet nie jest IMO w TOP10 rzeczy do zalatwienia w Polsce. Teraz zapraszaja glownego propagandyste TVPiS Pereire, zeby ocieplic jego wizerunek... Zgodnie z pewnym angielskim powiedzeniem:

If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck
  • 16
@miki4ever:

1. Wywiady z Kwaśniewskim, Palikotem czy Piechocińskim w KS też ci przeszkadzały?

2. CPK jak najbardziej jest w ,,TOP10 rzeczy do załatwienia w Polsce''. Poza tym było robionych już pięć różnych analiz (zlecanych przez różne rządy) i każda wskazywała na konieczność realizacji tego projektu. CPK jest ,,pisowski'' jedynie w tym sensie, że PiS powołał spółkę CPK i wskazał ostateczne miejsce budowy. Sama koncepcja nie powstała za rządów PiS.
Nie jest. Atom, zdrowie, wojsko i multum innych rzeczy jest duzo wazniejszych, niz lotnisko, ktore i tak bedzie dopiero za 15-20 lat.


@miki4ever:

Rozumiem, że możesz wątpić w datę 2028 rok, ale taki 2030 rok jak najbardziej jest realny.

Co do wymienionych postaci, Pereira to propagandzista, ktory potrzebuje teraz lepszego PRu.... jak widac recepta sie znalazla.


Ale ja odpowiadałem na argument ,,zrobili wywiad z Dudą''.

Co do zapraszania Perreiry to mam
  • 3
@falden: Ale Duda jest polaczony z Pereira. Jakby to bylo tak, ze robia wywiad z Duda, pozniej np. z Orlosiem, Holownia, a po kolejnych paru tygodniach z Pereira to bym sam klaskal uszami i chwalil.

Co do 2030 to jest kompletnie nierealne. W Niemczech budowali lotnisko w Berlinie 14 lat, a tutaj mowimy o hubie, ktory ma byc sporo wiekszy i bardziej skomplikowany, bo ma zapewnic obsluge Cargo, pasazerska i byc
@miki4ever:

Przecież jest w tym jakaś logika - wywiad z prezydentem na otwarcie kanału to jednak dość gruba sprawa (niezależnie kto tym prezydentem jest) a zmiany w TVP to temat jeszcze na czasie stąd zaproszenie Portugalczyka (za miesiąc ta sprawa nie będzie już budziła większych emocji).

Poza tym w międzyczasie był przecież wywiad Mazurka z Żukowską.

Powstawanie nowego lotniska w Berlinie było obarczona licznymi opóźnieniami wynikającymi z błędów projektowych, nieprawidłowości w
@miki4ever ale trzeba wywierać presję, bo raporty, że lotnisko jest potrzebne mięli wiele lat temu i nic z tym nie robili. I pewnie nie realny termin, ale 14 lat to też Niemcom trzeba pogratulować, zatrudnienia specjalistów
  • 0
@midcoastt: Mozna, ale poki co i tak nic sie nie wydarzy przed audytem, a Stanowski podejrzanie wybiera te debaty, ktore sa na reke PiSowi. Jakos nie kojarze, zeby chcial robic debate o rolnictwie, gdzie ten problem jest 1000 razy wazniejszy obecnie niz CPK.
@miki4ever na razie była jedna debata i była na rękę pisowi, lewicy i konfederacji. W przypadku rolników, to debata za dużo nie zmieni, bo większość ludzi ich popiera i w sejmie też chyba jest zgoda. Stanowski ma jakąś moc w Polsce, ale na całą unię raczej jest za słaby, żeby lobbować przepisy