Wpis z mikrobloga

Trzeba ładować na garb ile się da :)

Dzisiaj "typowy" trening, czyli 1RM Cambered bar box squat vs bands 310kg (250kg sztanga + ~60kg z gum) A następnie Normal stance Rounded Back Cambered bar Good Morning 205kg x 5 :P

Dawno tej sztangi nie używałem, jak i wielu innych. Teraz czas na powrót do tego wszystkiego. Głównie siady będą 1RM co tydzień, rotacja sztang, do tego gumy albo łańcuchu, overload, ogólnie naładować na garba ile się da. Zobaczymy jak łapy/barki to zniosą, bo może być ciężko z ich regeneracją przez te siady. No ale w praniu to wyjdzie.

Zdziwiły mnie dzisiaj te GM 205kg x 5, były wykonane z mocnym garbem, to znaczy schodząc w dół puszczamy głównie środkowy/górny odcinek pleców i pozwalamy mu się zaokrąglić, żeby potem przy ekscentryce zacząć go prostować, Mam dużo mniejszy bebech niż kiedyś (duży bebech pomaga w GM) a poszło to elegancko, szczególnie tylna taśma czułem że ma ogromny zapas, i to ciężar "rozgrzewkowy".
Tyle że akurat najsłabsze były plecy środkowy i górny odcinek, ostatnie powtórzenie już było ciężkie a do tego myślałem że od ciśnienia wybuchnie mi łeb :P

Gdyby spojrzeć na to ćwiczenie z boku to to wygląda jak nieudany przysiad z jakiejś kompilacji idiotów z siłowni :P Gdzie przechyliło osobnika do przodu, plecy wygięte jak łuk a on próbuje się wyprostować.

Cały trening

Cambered bar box squat vs bands 310kg x 1 (250kg sztanga + ~60kg z gum)
Normal stance Rounded Back Cambered bar Good Morning 205kg x 5
Reverse hypers 6x12
Band side bends 3x15
AB pulldown 3x15

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Trzeba ładować na garb ile się da :) 

Dzisiaj "typowy" trening, czyli ...
  • 36
Towar to tylko motor napędowy takiej machiny, rzecz nieunikniona w drodze do bycia NAJWIĘKSZYM i NAJSLINIEJSZYM.


@krzysztoww: Zgadza się :) Teraz trzeba po prostu cierpliwie trenować, z czasem wszystko przyjdzie. Teraz już nic mnie nie ogranicza, nawet fantazja bo ta jest u mnie ułańska :P
CUN wytrzyma?


@nad__czlowiek: Szczerze mówiąc najmniej się o CUN martwię. Ciężkie siady niszczą mi mocno przedramiona i barki, i to jest dla mnie największy problem bo potem treningi upper na tym mi cierpią. Ale liczę na to że rotacja sztanga i trochę kombinowania z chwytem oraz jakieś mobility pomoże.
@matteo_moravietzky: na tym poziomie nawet fat dźwiga, bo już nie ogranicza Cię kategoria wagowa. Większość największych totali została zrobiona przez gości w okolicach 180kg, więc dopóki @IntruderXXL nie będzie największy, to nie będzie najsilniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Saprofit: Coś mi się wydaje że dla optymalnych wyników, w szczycie formy będę wbijał z 200kg+ na wagę na zawody. Oczywiście to takie gdybanie ale wszystko na to wskazuje. Taki mam szkielet, budowę, ba nawet wszystkie organy które badałem mam powiększone i wychodzą poza normę.
To też tłumaczy dlaczego tak dobrze toleruje wzrost wagi, i właściwie nie czuje skutków ubocznych dużej wagi, czy wzrostu wagi.