Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#adhd #psychiatria #psychologia

Murki, rozmawiałam z kilkoma osobami, co po opowiedzeniu im jak wygląda moje życie i praca, od razu mówiły, że mam pewnie adhd, bo ktoś z ich rodziny ma/sami mają i ich objawy są podobne.

Zrobiłam dziś samodzielnie Divę i wychodzą głównie zaburzenia koncentracji uwagi. Co z tym wypełnionym testem Diva mam teraz zrobić?

Mam dać to swojemu psychiatrze - który nie ma wpisanej nigdzie specjalizacji w adhd - żeby gdzieś mnie pokierował dalej, czy on będzie wiedział co z tym zrobić? Czy od razu szukać kogoś obcego do potwierdzenia? Od psychiatry mam wpisane zaburzenia mieszanie, depresja i lęki (podejrzewał chad). Ten test starczy, czy trzeba jeszcze moxo czy jakiś taki jeszcze robić?

Możecie wysyłać różyczki i czapeczki na pocieszenie. Boję się, że mnie zleją te lekarze i powiedzą, że po co tu przyłazisz i sobie wymyślasz.

Na dodatek w robocie zaczęli się orientować że się mylę i coś jest nie tak, a ja po prostu jak widzę litanię zadań gdzie po nazwie nie mogę od razu się połapać co to za projekt, to zaczynam się gubić i wkurzać.
Gubię się w pierdyliardzie folderów, lokalizacji, zakładek, otwartych aplikacji i to się pogarsza jak jest mało czasu. A wszystko potrzebne, bo w różnych miejscach i różnych programach robię dany projekt - to jest takie skakanie z jednego na drugie (projektuję graficzne gnioty). Po prostu czuję, że coś się znacznie pogorszyło, bo wcześniej "jakoś" to było. Muszę to ogarnąć i jestem teraz w niepewnej fazie "od czego zacząć".



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#adhd #psychiatria #psychologia

Murki, rozma...

źródło: 1fe

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zrobiłam dziś samodzielnie Divę i wychodzą głównie zaburzenia koncentracji uwagi. Co z tym wypełnionym testem Diva mam teraz zrobić?


@mirko_anonim: Nic, bo Diva to narzędzie do użycia przez psychologa i nie powinno się samemu tego wypełniać, to nawet nie jest test do wypełniania, tylko kwestionariusz do wywiadu diagnostycznego.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nikt ci nie wystawi diagnozy na podstawie samodzielnej divy. Są 2 ścieżki: psycholog, który cię diagnozuje koszt ok 700-1k zł (zależy od miasta). Dobrze by ci jeszcze moxo zrobił/a to dowiesz się, gdzie są odchylenia (na samej divie to nie wyjdzie). A potem psychiatra (300-500 zł) wizyta i najprawdopodobniej dostaniesz leki, a jakie to już zależy od wielu czynników, ale pewnie jakiś "klasik" czyli medi/ato.

Dwa) diagnozujesz się u psychiatry, ale takiego który ma leczy osoby z ADHD + u niego się potem leczysz, dlaczego? Nie każdy psychiatra ma wiedzę i wgl uznaje ADHD jako chorobę/zaburzenie (XD).

Jeżeli inne osoby ci to zasugerowały, sama podejrzewasz, a do tego wyszło Ci w divie no to coz mogę powiedzieć, witamy w k--------u, rozgośc się ( ͡º ͜ʖ͡º) nic dziwnego, że masz inne zaburzenia bo ADHD bardzo "lubi" się z innym syfem, 70% osób z
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @heniek_8 dzięki za odpowiedź. Względem zainteresowań to jest dosłownie praca którą chciałam robić-od nastolatki coś klikałam w kąkuter i robiłam gazetki szkolne, rysunki itd. Ciągle w tym temacie doedukowuję się, jak nasz Adrian ;) Ale na przykład aktualna praca jest poniżej moich możliwości, więc coś może być na rzeczy.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @zielony_goblin czapeczka i różyczka dla Ciebie :) Bardzo Ci dziękuję, za tak wyczerpującą odpowiedź.

Czyli ogarniam test + ewentualnie moxo i z tym do psychiatry specjalisty.

Tak jak napisałeś - nie każdy specjalista uznaje to adhd i przez to czuję lęk, że przez mojego aktualnego lekarza mogę być zbyta :/ tak czy siak - będę musiała z nim
  • Odpowiedz
@mirko_anonim testów nie robisz sama. Po prostu idź do psychologa/terapeuty który diagnozuje ADHD by cię zdiagnozował, ale raczej szukaj takiego który zrobi Ci prócz divy moxo, na moxo wyjdą rzeczy które nie zawsze wychodzą na divie, znaczy się moxo pokazuje skalę problemu, diva jest "ogólna". Moxo ci pokażę jak wysoki masz deficyt, impulsywność itp. a ta opinia idziesz do psychiatry, a on ci wpisuje diagnozę+ daje leki, tyle albo az tyle
  • Odpowiedz