Wpis z mikrobloga

Co polecacie na bezsenność? Łykam melatoninę, w dzień mam sporo ruchu i czasami siłka, piję melisę, czasami jakieś dodatkowe leki bez recepty z apteki, na receptę ketrel, xanax też był, kiedyś escitil i nic nie pomaga poza zolpidemem, ale on z kolei potrafi pomieszać w głowie i człowiek się budzi skołowany, a tu pół paczki brak ( ͡° ʖ̯ ͡°) Lekarz powoli już dziwnie na mnie zerka jak przychodzę po kolejną paczkę zanim powinienem, a wolałbym coś równie silnego w działaniu nasennym, ale bez odcięcia głowy i amnezji dzień po.
#pytanie #bezsennosc i jeszcze #narkotykizawszespoko bo pewnie bardziej obeznani
  • 15
@noipmezc: xanax pomaga w długości snu i odpręża, ale nie pomaga w samym zaśnięciu, co zasypiam, to od razu się wybudzam jakby mnie ktoś delikatnie poraził prądem, mam od razu przyśpieszone tętno i jakby stan lękowy przez parę minut, albo śpię 2h, budzę się i już nie zasnę, zolpidem za to mnie powala (z reguły na max 4-5h), ale trzeba się od razu położyć spać i już nie wstawać, bo się
@youngP: Niezbyt, kiedyś jak byłem na bezsenność zdenerwowany zapodałem solidną dawkę, nie wiem ile tego było, kilka tabletek i jedyny efekt, to były dziwne trzaski w głowie, przed oczami i tyle, a i chyba wątroba mnie potem bolała ()
@dvnx: Na necie odradzają klonazepam na bezsenność z tego co widzę - "Klonazepam raczej nie jest rekomendowany w leczeniu bezsenności, ponieważ jest zaliczany do silnych benzodiazepin długodziałających"
@Lefty: Zapomniałem dopisać, hydro tak samo jak wyżej, pomaga w długości snu, ale nie w samym zaśnięciu, a jak już się uda zasnąć to mam po tym dziwne, porąbane, bardzo realistyczne sny
@noswtg: Mogą mieć rację. Z własnego rzadkiego użytku wiem że gdy był dzień po imprezie albo dzień jakiegoś zjazdu i wiedziałem że nie prześpię nocy albo będę się budził co 30 min to jedna mała tableteczka i ciało elegancko rozluźnione kładziesz się spać i przesypiasz 8 godzin jak niemowlę.
@noswtg: stary dopiero teraz przeczytałem. Miałem dokładnie to samo (pompowanie adrenaliny w nocy i wyrzuty kortyzolu). U mnie wzięło się to z zablokowanych emocji przez długie lata i ukrytego żalu do wielu osób, również bliskich. Sorry ale jak myślisz że różne magiczne cukierki pomogą to niestety mozesz się rozczarować. Moja matka zre te rzeczy o których piszecie i jakoś nie widzę żeby poradziła sobie tym sposobem ze swoimi problemami xD