Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie, że stawianiem #aws infrastruktury od zera?
Potrzebuje postawić coś miejwiecej takiego jak na zdjęciu.
Będzie mała zmiana, bo zamiast S3 dla front end chciałbym też użyć EC2.

Szukam kogoś, kto udzieli mi konsultacji i pomoże mi to ogarnąć. Mogę zapłacić (100zl za godzinę, ale liczę, że zmieścili byśmy się w 2/3h). Mam jakieś tam doświadczenie z AWS, ale raczej używałem pojedynczych usług.
Co potrzebuje:
- żeby ktoś mi doradził, czy użyć API Gateway czy beanstalk
- jakie duże zasoby będę potrzebował, żeby moja aplikacja płynie chodziła
- potrzebuje, żeby mi ktoś pokazał jak tworzyć instancje EC2 z obrazów dockera
- jak ustawić uprawnienia, żeby wszystkie serwisy się mogły, ze sobą komunikować
- jak zabezpieczyć aplikacje
- i potrzebuje, żeby mi ktoś doradził jak włączyć jakieś logi czy to ma być cloud watch czy coś innego, żeby nie kosztowało zbyt dużo.

#programowanie
mdlejtecole - Ma ktoś doświadczenie, że stawianiem #aws infrastruktury od zera? 
Potr...

źródło: IMG_20240210_121248

Pobierz
  • 7
- żeby ktoś mi doradził, czy użyć API Gateway czy beanstalk


API Gateway w aws to trochę chwyt marketingowy moim zdaniem, to nie jest to samo co API GW w azure. Unikałbym bo jest dość problematyczne i ma dużo ograniczeń (np przekazywanie host header, trzeba dodawać endpointy, w terraformie to koszmar)
Sam LoadBalancer potrafi przekierować po path jeśli nie robisz autoryzacji na API GW to może za dużo kombinowania.

- jakie duże
@mdlejtecole: CloudFront umie w limity, per IP itp, ogólnie CloudFront to CDN więc tylko wydajność aplikacji/bazy Cię zatrzyma
Ogólnie zobacz co daje włączenie WAF na CloudFroncie i jakie ma domyślne rule, to dużo odsiewa już róznych robaków
@mdlejtecole: shield advanced daje anti ddos plus zwrot kosztow jesli ddos nabije traffic. Pisz priv to moge spojrzec, chyba ogolnie duzo detail mozna dodac lub zmienic z tego co pokazales. Albo w ogole ec2 ci sie nie oplaca. To chyba jakas kopiuj wklej architektura z przed czasow serverless
100zl za godzinę, ale liczę, że zmieścili byśmy się w 2/3h)


@mdlejtecole: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) szukasz kogoś z certyfikatem AWS a chcesz zapłacić 1/3 stawki
po kim taki chytry
@paczelok: w mojej poprzedniej robocie, były dofinansowania na architekta i juniorzy mogli sobie zrobić taki certyfikat. Nie wiedziałem, że każdy po zrobieniu takiego certyfikatu zarabia 50k miesięcznie ;) to bym też zrobił. Ja potrzebuję postawić 3 serwisy i je zabezpieczyć. Nie potrzebuję do tego seniora z 15letnim doświadczeniem. Zaproponowałem tyle ile jestem w stanie zainwestować w to, jeśli ktoś będzie chętny to się odezwę. Jak nie to będę musiał poświęcić więcej