Wpis z mikrobloga

@SuperZenek w moim mniemaniu sami na siebie szczuja. Na dzisiejsze wizyty u dentysty i kardiologa w Krakowie musialem przyjechać wczoraj i nocować w hotelu, bo dzis moglbym do Krakowa nie wjechać, a i pewnie utkne tu do wieczora. Tak naprawde to dodatkowe 500 zl mnie kosztowal ten protest rolników i masę nerwow i zmieniania planow

Solidarnie z samym soba przestaję zwracac uwage na pochodzenie warzyw
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bori: No i dobrzee, że biorą, gdyby jeszcze dotacje brać przestali nie byli by konkurencyjni wobec tych krajów co biorą. Jednak od ciebie rolnicy bystrzejsi... ¯\(ツ)/¯
ja wiem, wszyscy sie tu podniecali jak francuzi drogi orali albo palili opony, a jak w polsce wyjadą rolnicy na pare godzin droge zablokować ciągnikami to już płacz xD


@siodemkaxx: nie, nie wszyscy się podniecali Francuzami czy Niemcami, bo masa osób pisała to samo co teraz o polskich rolnikach - że w dupach się poprzewracało. Te same osoby, które wspierały tamtych rolników, wspierają i naszych. Te same, które krytykowały tamtych, krytykują
20-25 lat się mocno rozwinęło, a na polskich wsiach tylko pewien procent rolników się szkoli i stosuje nowe rozwiązania. I przez to mamy rolników wielohektarowych, biznesmenów i tych, którzy zatrzymali się w czasach produkcji swojego Ursusa C-330, którzy tworzą większość i którzy często boją się zmian ("bo tak się zawsze robiło").


@tomon-g: ale protestują ci co sie rozwijają, a nie ci którzy na papierze są rolnikami bo mają ziemie i c330
Farmerzy pracują (czym się nie chwalą) w zasadzie tylko pół roku, od wiosny do jesieni, z przerwami.


@WH40K: nie jestem z branży, ale jakiś jutuber rolniczy lvl 130 ha już zrobił vloga, jak ustawia rozsiewacz, i w zasadzie mógłby wjeżdżać z nawozami, ale boi się że będzie się wklejał bo za grząsko po deszczach
@bori: polityka klimatyczna dotknie i ciebie, to znaczy dotyka nas wszystkich codziennie, przepłacając za wszystkie produkty, ale uprawianie propagandy uniemożliwia Ci dostrzeżenie tego. Choć wydaje mi się, że zdajesz sobie sprawę, że przez politykę klimatyczną UE staniemy się skansenem tego świata, ale pieniążki za propagandę fajnie by wpadały:)
@bn1776 to był świetny odcinek bardzo dobrze pokazuje problemy rolników w całej Europie. Oczywiście to nie ta skala co Clarkson ale moi teściowie też są rolnikami i są podobne problemy. Tak naprawdę to jest ogromna karuzela pieniędzy które uzyskujesz z pracy a potem inwestujesz na drugi rok, obracasz pieniędzmi z których masz mało a czasem nic bo na przykład była zaraza, albo susza. Te mercedesy i wille to są głównie rolników producentów