Wpis z mikrobloga

  • 0
@PanRejent To niech sobie wymyślą inną formę protestu, która przyniesie zamierzony rezultat, a jednocześnie nie uprzykrzy życia społeczeństwu w taki sposób jak blokowanie dróg. Tak burackie, prostackie metody jak blokowanie dróg powinny być w pełni potępiane. No ale najłatwiej wyjechać sobie ciągnikiem na środek drogi. Przecież nam się należy.
Dopłaty i ulgi dla rolników są większe niż wartość produkcji rolnictwa. Opodatkować jak inne firmy i znieść dotacje. Rolnicy powinni być przedsiębiorcami jak każdy inny.


@Herubin: bez dopłat gdyby mieli ustalać rynkowe ceny to by nie byli w stanie zaoferować takich cen jak importowane produkty z Chin albo jakichś krajów trzeciego świata. Wtedy nasze rodzime rolnictwo upadłoby, a to jest niedopyszczalne. To sektor strategiczny.
@bori: Jak to że wszystkimi dopłatami, 0% kredytami zyskuje końcowy podmiot. W tym przypadku firmy produkujące sprzęt, nawozy itd. Po wejściu do Unii i otrzymaniu dopłat ceny praktycznie wszystkiego podskoczyły!

Także zyskuje jedynie rolnik który dzierżawi ziemię, a dopłaty bierze sam.
@bori Przykro mi, ale nie wiesz o czym mówisz. Dopłaty nie są prezentem tylko są rekompensatami za utracone dochody przez rolników wynikających np ze sztuczne utrzymywanych niskich cen żywności, za gigantyczne ograniczenia w działalności np. zakazy w stosowaniu tanich herbicydów i pestycydów czy w jakich terminach i dawkach można je stosować (co ma wpływ na podwyższenie kosztów pracy i produkcji podobnie jak inne rzeczy, które za chwilę wymienię), ograniczenia w stosowaniu nawozów
a dlaczego ktoś kto gospodaruje na setkach hektarów ma nie jeździć takim mercedesem? kilkadziesiąt lat pracy i co dalej ma polonezem jeździć i koniem obrabiać? xD


@siodemkaxx: no ale przecież ten rolnik ma stratę na każdym hektarze, dziś susza, jutro za mokro, pojutrze za zimo, popojutrze zbyt umiarkowanie, panie tych dopłat to za mało, on jeszcze sam musi dołożyć. A paliwo na to wszystko? A sprzęt? Te mercedesy to chyba od
@spere: To nie tylko o to chodzi. Są sztywne warunki, kiedy można wysiewać np. azot na pola. Nie może być na polu lodu, zastoisk wodnych, roztopów itp. Ten termin jest różny dla różnych części kraju. Dziś można to np. robić na południu, ale na północy jeszcze nie. Za złamanie tych zasad w razie kontroli można zdrowo beknąć.
@karlit Jaką formę protestu proponujesz? Bo żeby protest był skuteczny musi być uciążliwy. Wtedy pokazuje jak dana grupa jest przydatna społecznie i zwraca na siebie uwagę. Tak samo protest motorniczych tramwajów, którym w ramach protestu ubiorą różową kamizelkę raczej nikomu nie będzie przeszkadzał i nie skłoni władz miasta do jakichkolwiek rozmów. Jeżeli nagle wszystkie tramwaje staną, to jest to forma protestu, której zignorować się nie da. Bo tramwaje muszą jeździć.

Więc co
Kiedy spytasz protestującego dziś przeciw polityce UE rolnika czy zrezygnuje z dopłat z UE


@bori: tylko frajer by rezygnował, twój tok rozumowania jest kaleki
  • 1
@sokool Stary ja nie jestem rolnikiem. Nie odpowiem Ci teraz w minutę. Jak będę chciał protestować to zadam sobie trud i poświęcę czas, żeby to odpowiednio zaplanować. I każda grupa protestująca powinna mieć odrobinę regiczu, żeby do tego podchodzić w ten sposób, a nie jak ostatnie bezmózgie prymitywy blokować ludziom drogi publiczne.
  • 1
Bardzo dobrze, ze protestują przeciwko debilnym regulacjom. Popieram. Rolnictwo to nie jest gałąź gospodarki jak każda inna, tylko szczególna i powinno się o nią wyjątkowo dbać. Mamy to szczęście że żyjemy w kraju, który jest w stanie się sam wyżywić i oby tak pozostało.
Polski rolnik to w ogóle jest ewenement. Na zachodzie potrafią się zrzeszać


@RedBulik: Fakt, już od jakiegoś czasu blokują drogi i miasta w protescie, a nasi dopiero się obudzili
@bori: A ja mam to w dupie. Niech sobie protestują. #!$%@? mnie tylko to debilne blokowanie dróg. Niech jadą pod sejm i #!$%@?ą polityków, co ja mam do nich? Jaką moc sprawczą mam, skoro nie mam jej nawet w moim interesie? Dlaczego żaden protest nie uderza bezpośrednio w polityków tylko celem jest #!$%@? zwykłych ludzi?

Gwarantuje, że gdyby ustawić traktory tak aby zablokować dojazd do domu/mieszkania każdego polityka (przeciwnego im intetrsom),