Wpis z mikrobloga

Ja mam kilka pytań do rolników skoro im tak ciężko:

Dlaczego pomimo tylu lat nadal nie wypracowali swoich sieci hurtowni/sklepów skoro tak ich zawsze grabią na skupach?
Dlaczego strajkują i blokują zwykłym ludziom dojazd do domu/pracy/szkoły/lekarza itp zamiast iść i strajkować pod domy polityków i w okolicach sejmu skoro to oni podejmują w tym momencie najważniejsze decyzje dla rolnictwa?

I dlaczego unikają odpowiedzi na ważne pytania, a mianowicie na wykopie żaden rolnik nie kwapił się odpowiedzieć

Rolnik i wieś nie płacą za ZUS, ponieważ są objęci KRUS-em. Nie dopłacają do NFZ, jeśli mają gospodarstwo poniżej 6 ha i nie mają obowiązku składania PIT-u. Ulubionym powiedzeniem na wsi jest: "Panie, po co faktura?"


Jednak za program 500+ oraz z tytułu rozmnożenia się jak króliki, choć nigdy nie płacili dodatkowych opłat, otrzymują wsparcie. Dodatkowo, korzystają z likwidacji VAT w niektórych produktach i otrzymują dopłaty od rządu, takie jak ARMIR itd.


Wielbicielom PiS-u odpowiada to, że to miasto pokrywa koszty za nich. Nie muszą niczego robić, poza wykonywaniem pewnych usług dla księdza z rzymskiej sekty, który często jest beneficjentem.


Obecna sytuacja jest patologiczna, ponieważ rolnik płaci składki sześć razy niższe niż ubezpieczony w ZUS, otrzymując najniższą emeryturę na poziomie pracownika – jak podkreśla Jeremi Mordasewicz. Ubezpieczenie emerytalno-rentowe w KRUS jest przeważająco finansowane z budżetu. W bieżącym roku aż 15,8 mld zł, czyli 86,5 proc. dotacji, trafia jako uzupełnienie do świadczeń emerytalno-rentowych wypłacanych przez KRUS. Jednocześnie rolnicy wpłacają do KRUS składki w kwocie zaledwie 1,4 mld zł. Ale to nie koniec wydatków.


Źródło: https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/941080,likwidacja-krus-rolnicy-powszechny-system-ubezpieczen.html


Obecnie płacimy grubo ponad 20 mld do KRUS, ponieważ PiS zrównał emerytury z ludźmi płacącymi do ZUS. Należy jednak uwzględnić, że rolnicy przechodzą na emeryturę już w wieku 55 lat. To jawne złodziejstwo, o którym niewielu mówi. Kasta krusowska kosztuje nas niewiele mniej niż obecne 500 plus, ponieważ nie płacą składek zdrowotnych w wysokości 9% ani PIT-u, otrzymując jednocześnie ciągłe dopłaty i pomoc, takie jak skup zboża za kilkanaście mld, aby nie stracili, gdy nie chcieli sprzedawać w czasie dobrej stawki, zakładając, że ceny wzrosną, a nastąpił zonk. Dodatkowo, ceny spadły nie tylko z powodu importu ukraińskiego zboża, ale głównie z powodu globalnej nadprodukcji. na zarzuty.


#rolnicy #strajk #wykop #polityka #takaprawda #ekonomia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: ja Ci powiem dlaczego. Bo rolnicy nie potrafią się zrzeszać, narzekają na skupy a sami najchętniej by sobie po sąsiedzku dynamit pod obory podkładali. Niestety, nie miał kto ich nauczyć miękkich umiejętności i później efekt jest taki ze mamy chłopów małorolnych i nikt się nie zrzesza. Mimo że produkty bardzo często są świetnej jakości - za którą o dziwo nikt nie płaci.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Próbowałeś kiedyś z rolnikami rozmawiać i próbować ich zrzeszyć? Nie próbowałeś. Dyskutujesz w formie myślowego eksperymentu. Ja próbowałam, pojechałam na Mazury i rozmawiałam z rolnikami - bezpośrednio. Takie są moje wnioski, a Ty dalej prowadź debatę internetową z której mnie wyciągnie nikt żadnych wniosków. Bo tutaj nie ma samych zainteresowanych! Pamiętaj! Jak będziesz patrzył lustro to nie zapomnij sobie powiedzieć: "Jestem tak zajebisty, że każdy kto nie odpowiada po
  • Odpowiedz