Wpis z mikrobloga

Memtest86 fail, AIDA64 Mem/Cache freeze, Cindebench24 freeze, stabilny podczas normalnego uzytkowania/grania

i7-14700kf, z790 strix-h, gskill 7200 cl34, ryujin iii aio, psu aorus p1200w

XMP1 włączony, brak oc/undervolt na procesorze.

Cindebench R23 multicore pass wynik 35k, więc myślę, że jest w porządku.

Cindebench 2024 multicore cały komputer zawiesza się po 2-8 minutach testu.

AIDA64 Memory/Cache test cały komputer zawiesza się po kilku sekundach testu

Memtest86 z BIOS-u FAIL, 95% pass 5% error

Temperatury są w porządku w HW Monitor podczas grania, testowałem głównie w CS2 i Escape From Tarkov, grałem wczoraj cały dzień bez żadnych freezy/crashy/rebootów

Czy powinienem się martwić, czy jeśli jest stabilnie podczas grania/normalnego uzytkowania to zostawić jak jest?

#pcmasterrace #komputery #komputer #pc #overclocking #oc #pamiec #pamiecram #ddr5 #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika
  • 7
  • 0
@solidsnake7: posprawdzam jeszcze po 1 kości ale tyle co wyczytałem to dużo skrajnych opinii, część osób mówi że takie stress testy to ekstremalne warunki i żeby się nie przejmować jak w normalnym użytkowaniu działa, inni że memtest86 to kiepski program do testów szcxegolnoe ddr5. Zamienię ram miejscami i potestuje po 1 kości w każdym slocie, co jeszcze mogę zrobić? Co ryzykuje zostawiając sprawę tak jak jest?
@Adziorroo: akurat nie zdarzyło mi się by sprawne kości wysypywały się w aidzie czy cienbechu. Możesz jeszcze Spróbować zapełnić pamięci, chrome i cities skyline najlepsze ( ͡º ͜ʖ͡º) .I Test pamięci pojedynczo.
Ew daj troszeczkę większe napięci na pamięci i zobaczy czy jest coś lepiej
  • 0
@solidsnake7: znaczy jestem świadom, że nie są w 100% sprawne, ale jaki to będzie miało realny wpływ - jak silnik w aucie ma problem przy 300km/h a ja jeżdżę max 200km/h to na moją logikę analogiczne nie przeszkadza mi to, że RAM siada w testach skoro ja mam komputer do grania a tam dziala, no ale jestem zielony w tych sprawach :D

Cities Skyline mogę przetestować z game passa, co do
  • 0
@solidsnake7: wyczytałem, że może być to kwestia tego, że trafiłem sredni cpu + ogólnie 7200 to dosyć niestabilna prędkość i żeby zmienić nab 7000-6800, myślisz że w tym może być problem?
Potestuje i jeśli nic nie zadziała to będę je reklamowal
Czy powinienem się martwić,


@Adziorroo: no raczej, masz niestabilny sprzęt.

i7-14700kf, z790 strix-h, gskill 7200 cl34


@Adziorroo: konfiguracja ambitna, pewnie kontroler nie daje rady

Temperatury są w porządku w HW Monitor podczas grania


@Adziorroo: ciekawe jak przy długotrwałym Cinebenchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)