Wpis z mikrobloga

@ekjrwhrkjew: no ona jest z PL2050, która jest chyba najbardziej przeciwna cpk z całego sejmu, a ja mówię o ludziach zaangażowanych w CPK

– Czy CPK można zatrzymać? Zostały wydane konkretne pieniądze na ten projekt. Pojawiają się głosy, że chcemy go zamknąć, co nie jest prawdą. Chcemy go zracjonalizować, czyli wykonać to, co ma dzisiaj realne podstawy – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Maciej Lasek, rządowy pełnomocnik ds. CPK.

– Ta
@#!$%@?: Najwięcej o CPK wypowiadają się wwszyscy którzy nie mają w ogóle pojęcia o sytuacji na kolei i jak to wygląda od środka. Każdy tylko sobie spija temat do swoich dywagacji i upolitycznianiu punktu widzenia i robienia sobie na tym renomy. A nikt nie patrzy z punktu widzenia kolei, jej infrastruktury i historii i jaka czeka nas przyszłość, którą trzeba jakoś wytyczyć i od czegoś zacząć. Każdy się przypieprza niezwiązany z koleją
perdoo-pedro - @#!$%@?: Najwięcej o CPK wypowiadają się wwszyscy którzy nie mają w og...
@Tagliacozzo Ja rozpocząłem budowę 3 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej z usługami na parterze i na projekt (indywidualny) wraz z wszystkimi zgodami ppoż, energetycznymi itd czekałem 1,5 roku, więc jako gość, który akurat głosował na Tuska uważam, że jego wpis jest żenujący i uderza w inteligencję przeciętnego Polaka.
@#!$%@?: z tego co pamiętam to w 2010 PO wydało 11 milionów na analizę czy jest zasadność budowy CPL( centralny port lotniczy) i okazało się że tak - nawet Pani Ewa Kopacz przychylnie się o nim wypowiadała w 2015r. co się zmianiło - chyba tylko nazwa. Może niech zbudują CPL i bedzie ok wystarczy nazwę zmienić.
nie trwa. Nie zebrano nawet grupy która m się nim zająć


@lubie_milfy: no to ktoś tu kłamie. Ty albo pani minister ¯\(ツ)/¯

W planowanej inwestycji Centralny Port Komunikacyjny rozpoczął się 3-miesiączny audyt. Na bazie tego audytu oraz kolejnego, który także potrwa 3 miesiące - zostanie podjęta decyzja, co dalej z CPK - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz


https://www.pb.pl/minister-funduszy-w-cpk-rozpoczal-sie-3-miesieczny-audyt-1207618
Z CPK mam ten problem, ze po 6 latach są tylko wnioski o pozwolenia i kilka wizualizacji.


@zbigniew23: I już widać że nie masz pojęcia o czym mówisz. Większość terenu pod CPK już jest, są decyzje środowiskowe, 6 lat to za mało? Wiesz ile trwa wybudowanie drogi ekspresowej od pomysłu do wbicia pierwszej łopaty, jak już jesteśmy w klimatach drogowych? Średnio 10 lat. Tyle trwaja projekty, konsultacje, wysiedlenia, decyzje. Więc 6
@Gluptaki: A czemu zapomniałem, wyjaśnisz mi? Czy moim argumentem było że PiS ma koniecznie dowieść CPK czy mam zaufanie do obecnej władzy, tylko żeby podjęła decyzję co do kontynuowania projektu?

Modlin to 'sukces' PO, Radom 'sukces' PiS. Bez zbędnego symetryzmu, i wojenek politycznych, to dowód na to że potrzeba czegoś innego niż Okęcie + mniejsze lotniska, bo to najwyraźniej nie działa, nieważne czy PO się za to zabierze, czy PiS
  • 0
@Ogau Donald Tusk zapewniał chociażby, że mur na granicy z Białorusią nigdy nie powstanie, a jednak powstał, #!$%@?ąc już od jakości jego wykonania.