Wpis z mikrobloga

Obietnice (jak na razie) nie dotrzymane przez rząd PO:
*likwidacja niedziel handlowych
*kwota wolna od podatku
*kwestia odliczania składki zdrowotnej od podatku
*likwidację tzw. podatku Belki
*wprowadzenie kasowego PIT-u, czyli podatku płatnego po otrzymaniu zapłaty, a nie po wystawieniu faktury.
Podobnie zachowują się koalicjanci, jak choćby Trzecia Droga, która przez całą kampanię mamiła Polaków dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców, a teraz kpią z ludzi mówiąc, że tak naprawdę chodziło im o... wakacje od ZUS na miesiąc :)
Zamiast tego co nam obiecali mamy podniesienie opłaty paliwowej i dalsze upartyjnienie spółek skarbu państwa. Pytanie czy polityka koalicji rządzącej się zmieni na + czy pozostanie taka sama do następnych wyborów jest raczej retoryczne i każdy zna odpowiedź.

#polityka #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazpodludzi #trzeciadroga #platformaobywatelska #konfederacja #podatki #gospodarka #niedzielabezhandlu #finanse #tusk #neuropa
JohnDoe01 - Obietnice (jak na razie) nie dotrzymane przez rząd PO: 
*likwidacja niedz...

źródło: temp_file6638320113835109094

Pobierz
  • 19
@JohnDoe01: reforma podatku belki w toku, na niedzielę handlowe nie zgadza się lewica do której z resztą należy odpowiedzialny resort. Co do kasowego pitu, to naprawdę wyobrażasz sobie ze w te kilkadziesiąt dni da się przygotować ustawę i akty wykonawcze dla tak ważnego i newralgicznego systemu jakim jest system podatkowy? Nie wiem jak Ty, ale ja nie chcę powtórki z nowego ładu i chaosu jaki spowodował. Realnie przyczepić się można i
Zamiast tego co nam obiecali mamy podniesienie opłaty paliwowej

że zwyzywają mnie od napisania faktów, które każdy może sprawdzić w necie


@JohnDoe01: sprawdziłem, opłata paliwowa jest zależna od inflacji, a stawkę na podstawie istniejącej od 10 lat ustawy obwieszcza minister infrastruktury.

Wynika z nich, że ustawowo wzrost opłaty paliwowej może wynikać wyłącznie ze wskaźnika inflacji, który jest określany przez prezesa GUS. Ostatni taki komunikat wydał on 13 października 2023 roku. Stwierdził: