Wpis z mikrobloga

Box Squat - 305kg. W końcu jakiś udany trening siadów :)

Bardzo mnie cieszy ten wynik bo dawno nie miałem nic ciężkiego na plecach, i dzisiaj liczyłem na 265kg no może 285kg, a tutaj proszę łatwe 305kg.
A 305kg box squat przekłada się mniej wiecej tak u mnie

Box squat 305kg = 325kg Normalny siad = 350kg+ Siad w taśmach.

Oczywiście nie będę teraz za wszelką cenę tego cisnął, bo dopiero dzisiaj była pierwsza udana sesja siadów :P Niestety regularne cardio wykończyło mi nogi i ciągle miałem problem żeby zrobić dobre siady. Dopiero to ogarnąłem, w czwartek robiłem dynamic effort box squats, gdzie technika była tragiczna, i dopiero gdzieś w ostatnich z 12 serii jako tako to wyglądało.
Dzisiaj też daleko było do perfekcji, szło to krzywo, trudno było utrzymać napięcie, dynamiki nie było, sama sztanga na plecach ciążyła bardzo. Ale przy tych 305kg czułem że jest mnóstwo siły, że mięśnie dają radę i mają jeszcze zapas.

Drugie ćwiczenie to GM arch back wide stance - 185kg x 8.

Ciężka sztanga na plecach po tak długim czasie i od razu barki,łokcie, zniszczone i obolałe. No ale z czasem i to się poprawi.

Cieszę się bo myślałem że jestem o wieleee bardziej z tyłu z siadami, a tutaj właściwie start a nie brakuje wiele do przebicia najlepszych wyników.

Cały trening
Box squat 305kg x 1
GM arch back wide stance 185kg x 8
Reverse hypers 4x15
DB side bends 3x15
Standing AB pulldown - 3x15
Band ham curls 3x40

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Box Squat - 305kg. W końcu jakiś udany trening siadów :) 

Bardzo mnie ...
  • 30
@IntruderXXL: oczywiście te ciężary są totalnie poza moim zakresem więc może nie powinienem krytykować, ale jaki jest sens takiego siadu na skrzynię (a konkretnie maxowanie)? Co kolejne - 500kg w asyście podnośnika hydraulicznego? 3t z użyciem dźwigu?
czywiście te ciężary są totalnie poza moim zakresem więc może nie powinienem krytykować, ale jaki jest sens takiego siadu na skrzynię (a konkretnie maxowanie)? Co kolejne - 500kg w asyście podnośnika hydraulicznego? 3t z użyciem dźwigu?


@conamirko: Ja maksuje 2x w tygodniu, właściwie każdego tygodnia, cały rok. Rotuje różnymi ćwiczeniami, które przekładają się na wyniki w podstawowych bojach. Westside method.
obserwuje z pewnym przerażeniem Twoje poczynania ale szanuje, że osiągasz swoje cele - no i tak jak napisałem - są to cele daleko poza zasięgiem większości mirkow


@conamirko: Taki sport ekstremalny :) Więc trzeba na garba ładować mnóstwo kilogramów. Ani to zdrowe ani bezpieczne.
@IntruderXXL: mam pytanie, czy zamiast boxu mozna podstawic kibel do takiego przysiadu? glebokosc bedzie podobna ale przynajmniej przyjemniej bedzie sie siadac a w razie incydentu kalowego od zbyt duzego ilosci ognia nie bedzie trzeba sprzatac nic, tylko splukac i elo. pozdrawiam cie moj duzy misiu