Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #webdev #linux #programowanie
I to jest właśnie #selfhosting:
zaktualizowałam OS, jeden program z łańcucha email zmienił upstream system budowania paczki, maintainerzy distro „śpią”, więc paczuję program, żeby się zbudowała baza ,żeby mi się email sortował.
I oczywiście choć nie jestem programistką/devop danego języka to się muszę znać na wszystkim, na wypdaek jak upstream będzie za wolny.

W przeszłości utrzymywałam lokalny HABs (repo paczek Haskella na Arch), bo w Archu utrzymywał je programista Pythona, który ch*ja wiedział o Haskellu, więc ja to robiłam szybciej lokalnie.

Ogólnie wolałabym się poprzytulać z nim niż ku*&wa naprawiać jeb*(&ną aktualizację systemu operacyjnego, gdzie zawsze coś gdzie się popsuje, bo to są systemy robione dobrymi chęciami przez kraftowców w czasie wolnym, a nie przez dobrze opłacane najemniczki.

(°°) wywalę ten selfhostowany email chyba w #!$%@? bo już za mądra jestem, żeby tracić na ten syf życie

Zapłączę niemiaszką z Posteo albo Protonowi, podepnę swoją domenę i niech on traci czas i życie, ja wolę tracić kasę. Kasę sobie zarobię, a życia mi nikt nie wróci.

I na litość bosko, nie piszcie mi rad, bo mi email działa od zawsze, a Wy tu macie problemy z tym, żeby Wam #gmail (albo raczej gaymail który dyktuje wam kto może a kto nie może wysyłać wam cokolwiek xD)nie odrzucał wiadomości.
Ja wiem co robię. Pakowałam paczki w różnych distrach od dekad, wiem jak się parówki robi, dlatego ich nienawidzę.
KingaM - #informatyka #komputery #webdev #linux #programowanie
I to jest właśnie #sel...

źródło: madelajn z ryjem

Pobierz
  • 3