Wpis z mikrobloga

BIOGRAFIA PISANA PRZEZ… 22 LATA

Zapraszam na najnowszy odcinek, w którym rozmawiam z sir Charlesem Moorem, autorem monumentalnej biografii brytyjskiej polityk Margeret Thatcher, która ukazała się w Polsce.

Sir Charles, członek Izby Lordów i były redaktor naczelny „The Spectator” (przyjmował do pracy w gazecie Borisa Johnsona) zupełnie nieoczekiwanie został zaangażowany do stworzenia biografii brytyjskiej premier. Warunki były dwa: książka miała ukazać się po jej śmierci oraz nikt włącznie z bohaterką nie będzie ingerował w treść. - W końcu przeprowadziłem rozmowy z około 600 osobami – mówi nasz dzisiejszy gość, a zapytany ile finalnie słów liczy biografia odpowiada: myślę, że liczba słów o jakiej mówimy to około miliona.
W rozmowie pytam, jak po latach w Wielkiej Brytanii jest oceniana Margaret Thatcher i dlaczego wspierała polski związek zawodowy „Solidarność”, skoro we własnym kraju zawzięcie walczyła z robotnikami. Inna sprawa, że brytyjskie związki częściowo wtedy były na garnuszku Kremla. Zapytałem też o kulisy wizyty Thatcher w Polsce w roku 1988, wizyty w której zrobiła ona wszystko na opak wobec komunistów, tak aby wesprzeć kraj w którym już nikt nie wierzył w rozpadający się system. Zapraszam do oglądania.

#historia #ksiazki #czytajzwykopem #ciekawostki #literatura #biografie #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #polityka #4konserwy #ciekawostkihistoryczne
Historia_Podcast - BIOGRAFIA PISANA PRZEZ… 22 LATA

Zapraszam na najnowszy odcinek, w...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach